Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Konsultacje

czytaj

Odsłony: 428
Pin It

Takim właśnie wykrzyknieniem uczniowie z klas: V a, VII a, VII c wraz ze swoimi wychowawczyniami i opiekunkami: p. Anną Kuchnio, p. Małgorzatą Kaniecką, p. Katarzyną Jabłońską i p. Emilią Bluj-Kołakowską rozpoczęli wycieczkę do Gdyni i na Półwysep Helski w dniu 6 czerwca 2024 r. 

Gdynia przywitała nas słońcem. Zwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie. Podziwialiśmy tam faunę i florę związaną ze środowiskami wodnymi i wodno-lądowymi. Spacerowaliśmy po Skwerze Kościuszki i podziwialiśmy muzealny okręt wojenny „Błyskawicę” oraz żaglowiec „Dar Pomorza”. W licznych sklepikach nabyliśmy ciekawe pamiątki znad morza. Następnie płynęliśmy statkiem na Półwysep Helski. Ponad godzinny rejs wywarł na nas ogromne wrażenie. W Helu byliśmy w fokarium, weszliśmy na latarnię morską oraz zwiedziliśmy Muzeum Obrony Wybrzeża, fortyfikacje i bunkry wojenne. Większość czasu podczas podróży powrotnej upłynęła nam na śpiewie… i to „dobrych”, polskich piosenek.

Wspaniałe atrakcje i wspólna zabawa na długo pozostaną w naszych wspomnieniach. Dobrze, że wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.

 

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl

laboratoria1