Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 20
Pin It

O tym, jak ważne jest czytanie i sięganie po lekturę już od najmłodszych lat, nie trzeba nikogo przekonywać w naszej szkole. Nic więc dziwnego, iż po usłyszeniu o nowej ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania na przerwie, postanowiliśmy wziąć udział w tak konstruktywnym przedsięwzięciu. Staramy się promować czytelnictwo i zamiłowanie do książek poprzez różne akcje.

Odsłony: 15
Pin It

Balladyna Juliusza Słowackiego wybrana została jako lektura dziewiątej już odsłony Narodowego Czytania. Uczniowie klasy 8A postanowili sięgnąć po ten utwór w ramach akcji czytelniczej PRZERWA NA CZYTANIE. Po przypomnieniu treści dramatu Juliusza Słowackiego, przeczytali ważniejsze fragmenty z podziałem na role. Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu.

Odsłony: 17
Pin It

Szkołą podstawowa im. gen. J. Bema w Suszu zaprasza do wspólnego świętowania swojego jubileuszu! Ogłaszamy konkurs "Szkoła przez pokolenia". Stwórz plakat, na którym przedstawisz siebie i swoją rodzinę w naszej szkole. Szczegóły na plakacie konkursowym i w regulaminie.

regulamin konkursu

Odsłony: 66
Pin It

„Niełatwo zmierzyć głębokość słów” (K. Wojtyła, Matka w: Poezje i dramaty, Kraków 1999, s. 44) – możemy się o tym przekonać rozważając hasło tegorocznego XX Dnia Papieskiego Totus Tuus (Cały Twój). Wydawać by się mogło, że już je znamy, widzieliśmy je wielokrotnie wraz z papieskim herbem św. Jana Pawła II. Warto jednak sięgać do głębi tych słów w życiu Papieża Polaka i duchowości chrześcijańskiej.

Odsłony: 93
Pin It

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału  w Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie ptPrzerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie to odbędzie się 21 października 2020r.  w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl