Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Konsultacje

czytaj

Odsłony: 311
Pin It
W dniach 5-7 czerwca uczniowie klasy IV c wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Pierwszym punktem było spędzenie czasu w Parku Trampolin GOJUMP -  wykorzystanie vouchera, który wygraliśmy nagrywając film. Po rozgrzewce pod okiem instruktorów, korzystaliśmy z szeregu dostępnych atrakcji, wykonując różne ćwiczenia.
Pobyt w parku okazał się świetną zabawą i niezwykłą lekcją WF. Drugi dzień wycieczki to spotkanie z panią przewodnik, która dzieliła się z nami ciekawostkami podczas spaceru po Wrocławiu. Zwiedziliśmy Stare Miasto, wspaniałe zabytki oraz obiekty idąc ,,Szlakiem Krasnoludków". Wyjątkową atrakcją naszej wycieczki było Kolejkowo-Wrocław w miniaturze, czyli odwzorowanie prawdziwego życia mieszkańców, na co składają się 244 budynki, autentyczne budowle z Wrocławia i Dolnego Śląska, 215 samochodów, 60 wagonów, 2437 figurek ludzi i zwierząt, miniaturowe postacie, które były 25 razy mniejsze. Następnie udaliśmy się do Panoramy Racławickiej, by podziwiać olbrzymi obraz przedstawiający  zwycięską bitwę pod Racławicami z roku 1794 przez wojska powstańcze z udziałem kosynierów pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki. 
Trzeciego dnia naszej wycieczki udaliśmy się z wizytą do ZOO i Afrykarium, największym w Polsce oceanarium z podwodnym tunelem, gdzie nad głowami przepływały nam rekiny i płaszczki. W Afrykarium prezentowane są różne gatunki zwierząt i roślin żyjących w kilku biotopach, które można zwiedzić w dwie godziny. Zaczęliśmy od Morza Czerwonego, Afryki Wschodniej, Kanału Mozambickiego, Madagaskaru, Nambii, zmierzając do dżungli, by na finiszu spojrzeć na rzekę Kongo pośród bujnej roślinności.
Nasza wycieczka była niezapomnianym wrażeniem, interesującą i przydatną plenerową lekcją. Uważamy, że nasz wyjazd możemy uznać za udany.  
Opiekę nad uczniami sprawowali: wychowawca klasy p.M.Ruszkiewicz i p.J.Wierzchowski.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl

laboratoria1