Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Konsultacje

czytaj

Odsłony: 357
Pin It

Historia to nie tylko suche fakty i daty, to również możliwość wykazania się umiejętnościami strategicznymi, negocjacyjnymi, które wymagane były podczas rozgrywek w ogólnopolskiej grze historycznej „Wolna elekcja”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Suszu w bieżącym roku szkolnym zaangażowali się w konkurs historyczny organizowany przez Muzeum Historii Polski. W październiku br. odbyły się rozgrywki szkolne, które wyłoniły zwycięską drużynę w składzie: Mateusz Nejman, Artur Markuszewski i Pola Wrzesińska. Uczniowie 8 listopada br. brali udział w rozgrywkach regionalnych w Gdańsku, mierząc się z drużynami ze szkół podstawowych oraz liceów z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Rywalizacja w Gdańsku wyłoniła finalistów, wśród których znalazł się uczeń naszej szkoły Artur Markuszewski. Uczeń klasy 8b w swojej rozgrywce zajął I miejsce i zakwalifikował się na ogólnopolskie finały w grudniu br. w Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Członkom szkolnej drużyny gratulujemy wiedzy historycznej i twardej walki w rozgrywce, a Arturowi życzymy powodzenia w zmaganiach w grudniu w Warszawie. Uczniów przygotowali nauczyciele historii Jolanta i Włodzimierz Palińscy.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl

laboratoria1