Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Konsultacje

czytaj

Odsłony: 268
Pin It

7 grudnia szkolna biblioteka zorganizowała spotkanie pt. „Mikołajkowe czytanie”. Do udziału zaprosiłyśmy najlepszych czytelników z klas  I –III.  Odbyły się 3 spotkania dla poszczególnych pionów klas. Chciałyśmy, żeby spotkania były miłe, ciekawe i wesołe.

Wszystkim klasom czytałyśmy fragmenty książek o tematyce świątecznej, następnie uczniowie odpowiadali na pytania do przeczytanych tekstów.  Zaprezentowałyśmy również wiersz Tadeusza Kubiaka pt. „Wieczór wigilijny”. Potem była nauka kolędy i wspólne śpiewanie, zabawy mikołajkowe  (układanie puzzli, rozpoznawanie przedmiotów z worka Św. Mikołaja, zagadki i krzyżówki świąteczne). Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał drobny prezent, który zakupiłyśmy dzięki Radzie Rodziców i Dyrekcji Szkoły.

Wszyscy najlepsi czytelnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz  św. Mikołajem. Uczniowie również pięknie odnieśli się do  pytania „Bądź dobry dla ludzi…” – czyli jaki?, które nawiązywało do wiersza Tadeusza Kubiaka. Bardzo dobrze poradzili sobie także ze słuchaniem i rozumieniem tekstów.

Celem akcji była popularyzacja czytelnictwa i zachęcenie uczniów do częstszych odwiedzin  biblioteki szkolnej.

Myślimy, że podobały się im spotkania. Było świątecznie i zabawnie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia oraz teksty kolędy i wiersza.

Bibliotekarki szkolne: Izabela Prus i Joanna Wolf-Marszałkiewicz

FILMIK

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl

laboratoria1