Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Konsultacje

czytaj

Odsłony: 810
Pin It

21 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyło się praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji. O godzinie 9.00 uczniowie oraz wszyscy pracownicy szkoły, poprzez sygnał trzech dzwonków zostali zaalarmowani o potencjalnym zagrożeniu, co oznaczało że natychmiast muszą opuścić budynek szkoły.

Cała akcja opuszczenia budynku przebiegła bardzo sprawnie, gdyż po upływie ok. 4 minut wszystkie klasy wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły były ustawione w miejscach wskazanych na zbiórkę podczas ewakuacji.

Również bardzo szybko do akcji wkroczyły wezwane, dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu. Wicedyrektor przekazał dowódcy akcji ratowniczej meldunek, w którym miejscu i jakie stwierdzono niebezpieczeństwo, ile osób opuściło budynek i jakie dotychczas podjęto działania zapobiegające dalszemu zagrożeniu. Na miejsce przybyli również przedstawiciele Policji, którzy zostali poinformowani o przebiegu akcji ratowniczej.

Głównym celem tej akcji, było przećwiczenie i zapoznanie uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły z procedurami i zasadami, które obowiązują podczas wystąpienia tego typu zagrożeń.

I choć było to wszystko zaaranżowane i było tylko próbą, to wszyscy potraktowali to bardzo poważnie i w odpowiedni sposób zareagowali na tę sytuację. BRAWO!

FILMIK

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl

laboratoria1