Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Konsultacje

czytaj

Odsłony: 713
Pin It

13 października 2022 r. odbyło się oficjalne otwarcie szkolnego ogrodu. Do realizacji tego projektu wykorzystano przestrzeń na terenie szkoły, która pełnić będzie rolę dydaktyczną.

Teren zagospodarowano w sposób estetyczny i zgodny z zasadami ekologii. Na potrzeby dydaktyczno-naukowe w ogrodzie powstał zakątek dendrologiczny, gdzie kolekcjonujemy drzewa i krzewy, ogród warzywny zagospodarowany przez uczniów oraz zakątek z ziołami. Z dobrodziejstw ogrodu korzysta już pracownia kulinarna wyposażona w sprzęt z projektu „Laboratoria Przyszłości”. Dodatkowo zbudowano ścieżkę sensoryczną, która pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową. W ogrodzie zadbano również o pracowite owady dla których powstała rabata roślin miododajnych, zasiano również łąkę kwietną. Powstały także wykonane na zajęciach rozwijających kreatywność domki dla owadów, które zawisły na ogrodzeniu ogrodu.

W uroczystości otwarcia ogrodu wzięli udział zaproszeni goście: zastępca burmistrza Susza Lucyna Górnik, dyrektor szkoły Włodzimierz Paliński, nadleśniczy Bogumił Sobotka, leśniczy Marcin Kosin, ks. Maciej Ruciński, przedstawiciele Rady Rodziców p. Natalia Czeszejko i p. Wojciech Laskowski oraz niezastąpieni pracownicy obsługi szkoły, którzy brali udział w pracach w tworzeniu ogrodu a także uczniowie. Po uroczystym przecięciu wstęgi, goście mogli zwiedzić ogród, skorzystać z ścieżki sensorycznej. Nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwali uczniowie kl.7b, którzy częstowali gości sokiem z zielonej pietruszki i prezentowali walory ogrodu. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali w prezencie ekologiczne torby wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców, Nadleśnictwa Susz, Warsztatów Terapii Zajęciowej, osób zaprzyjaźnionych ze szkołą, nauczycieli, rodziców i uczniów.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl

laboratoria1