Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 398
Pin It

15 czerwca 2022 roku uczniowie klas 4a i 5c oraz uczennice 5b, 1c i 7a pod opieką pań: K.Jabłońskiej, A. Włodarskiej i E.Bluj- Kołakowskiej ruszyli na „podbój” Warszawy, która przywitała nas słońcem i wspaniałą pogodą.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starówki. Wrażenie zrobiły na uczniach zarówno jej rozmiary, jak i ciekawe opowieści przewodnika dotyczące zabytków tego miejsca. Uczestnicy wycieczki zobaczyli na murach znak Polski Walczącej, usłyszeli o powstaniu warszawskim, o którym już słyszeli w szkole na lekcjach. Pamiątkowe zdjęcia wykonano przy Kolumnie Zygmunta i Pomiku Małego Powstańca.

Zamek Królewski uczniowie zwiedzali „sami”, wykorzystując świetnie cuda nowoczesności – słuchawki i minitablet. Bardzo im się ta forma zwiedzania spodobała. Równie interesująca okazała się również historia Łazienek Królewskich. Uczniowie wydawali się być oczarowani tym miejscem i zwierzątkami tam spotkanymi - dużą ilością wiewiórek.

Na koniec wszyscy odwiedziliśmy, jak się okazało później, bardzo interesujące miejsce, Muzeum Neonów.

Stadion Narodowy, Pałac Kultury i inne zapewne interesujące miejsca, widziane przez nas tym razem tylko z okien autokaru, czekają na nas podczas następnej wycieczki do tego wspaniałego miasta.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl