Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Konsultacje

czytaj

Odsłony: 464
Pin It

05 maja odbył się konkurs biblioteczny pt. Czy znam baśnie H. Ch. Andersena? dla klas trzecich zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Celem konkursu było rozwijanie zamiłowań czytelniczych wśród uczniów, zdobycie wiedzy na temat życia i twórczości Hansa Christiana Andersena oraz dobra zabawa i zdrowa konkurencja.

Uczniowie w grupach pięcioosobowych rywalizowali w następujących konkurencjach: test wiedzy na temat życia i twórczości pisarza, głośne czytanie wybranych fragmentów „Królowej Śniegu”, krzyżówka, rebusy, układanie puzzli z ilustracjami do wybranych baśni, test ze znajomości treści baśni oraz ich tytułów. Uczniowie musieli się wykazać również zdolnościami plastycznymi przygotowując wcześniej ilustrację do wybranej baśni.

Do pracy w komisji oceniającej zaproszone zostały panie: Aleksandra Kotłowska, Katarzyna Staręga, Wioletta Ryszka, Emilia Bluj oraz Agnieszka Zielińska.

Uczniowie wykazali się dużą znajomością tematu, chętnie brali udział w konkurencjach i świetnie się bawili.

Kolejne miejsca w konkursie otrzymali:

I miejsce- kl. III c

II miejsce- kl III a

III miejsce- kl. III b

IV miejsce- kl. III d

Po zakończeniu konkursu uczniom zostały wręczone nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i wykazanie się imponującą wiedzą. Wychowawcom za przygotowanie klas, komisji za ocenę rywalizacji.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez panie bibliotekarki : Izabelę Prus oraz Joannę Wolf-Marszałkiewicz.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl

laboratoria1