Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Konsultacje

czytaj

Odsłony: 912
Pin It

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Obecnie jest to największe ekologiczne święto świata, organizowane w 192 krajach – od Singapuru do Rzymu… od Alaski po Australię.

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci czy sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

Jako społeczność szkolna również wzięliśmy udział w tych ważnych wydarzeniach, których organizacją zajęli się nauczyciele przedmiotów przyrodniczych w składzie: p. Izabela Prus, p. Anna Sawicka, p. Mariola Kołodziejska, p. Jolanta Olewniczak, p. Ryszard Piotrowski i p. Łukasz Rosiak.

W/w nauczyciele przygotowali i przeprowadzili różne akcje i konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem:

  • Akcja Czyste jeziora i rzeki- wiosna 2022 w naszej szkole trwała od 6 kwietnia do 27 kwietnia (podsumowanie akcji w maju)

  • “Śmieci segregujesz – Ziemię ratujesz!” - 4 kwietnia do 15 maja

  • Konkurs na najciekawszy strój ekologiczny ( klasy I - III )

  • Konkurs wiedzy - „Przyjaciel przyrody’’ (klasy IV)

  • Konkurs na najciekawszy plakat „Za co kochamy naszą planetę ?’’ (klasy V - VI)

  • Klasy VII - VIII tworzyły „Kodeks Młodego Ekologa”

Ponadto zostały przygotowane plakaty i gazetki tematyczne, które przyozdobiły korytarze szkolne i oprócz tego, że cieszyły oko, miały również jasny przekaz, a także zagadki przyrodnicze, w których należało wskazać nazwy roślin, zwierząt i zjawisk przyrodniczych.

Klasy I - III wzięły udział w konkursie na najciekawszy strój ekologiczny. Najmłodsi wykazali się niezwykłą kreatywnością przepięknie prezentując się w przygotowanych przez siebie strojach. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy, a zwycięzcy zostali nagrodzeni. Poszczególne prezentacje na załączonych zdjęciach. Bardzo zachęcamy do obejrzenia.

Miłośnicy przyrody z klas czwartych wykorzystując swoje wiadomości i umiejętności wzięli udział w konkursie „Przyjaciel przyrody’’. Każdą klasę reprezentowało 4 uczniów. Wyniki konkursu:
I miejsce IV a
II miejsce IV d
III miejsce IV c
IV miejsce IV b
Nagrody w konkursie ufundowała firma Frabal ,dyplomy zaprojektowane zostały na potrzeby konkursu.

Klasy V - VI, angażując swoją wyobraźnię oraz zdolności artystyczne, przygotowały plakaty pod hasłem „Za co kochamy naszą planetę ?”. Prace uczniów podziwiać możemy na szkolnych korytarzach, na półpiętrze oraz na II piętrze.

Klasy VII - VIII, wykorzystując swoje zdolności artystyczne, tworzyły „Kodeks Młodego Ekologa”. Efekty pracy uczniów w postaci ciekawych, kreatywnych prac przyozdobiły korytarz szkolny.

Przygotowano również zagadki przyrodnicze, w których należało wskazać nazwy roślin, zwierząt i zjawisk przyrodniczych. Uczniowie rozwiązywali zagadki w czasie przerw. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali cukierki.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl

laboratoria1