Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 175
Pin It

W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Suszu przygotowali uroczysty apel. Bez wątpienia, to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. Ale czy dla wszystkich?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Można jednak stwierdzić, że wielu dorosłych wyznacza sobie jako cel, aby od dziecka, w świadomości naszych obywateli data 11 listopada kojarzona była z ważnymi dla kraju wydarzeniami.

Potwierdzeniem tej reguły są uroczyste akademie organizowane podczas Święta Niepodległości. Z tej też okazji, w Szkole Podstawowej w Suszu piękną i wzruszającą lekcję historii, przygotowali uczniowie z klasy VII a: Kinga Barica, Kaja Gabrychowicz, Antonina Giglewicz, Martyna Górnik, Lena Jaworska, Bartosz Kaczyński, Faustyna Latoszek, Przemysław Osuch, Nikola Sobkowiak pod kierunkiem p. Emilii Bluj-Kołakowskiej, p. Jacka Włodarskiego, p. Oleny Wieczorek.  

Nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych (w wykonaniu uczniów z klas VII a i VII b) oraz informacji historycznych, zaprezentowanych w formie pokazu multimedialnego. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju. Całości dopełniła dekoracja wykonana przez p. Joannę Wolf-Marszałkiewicz i p. Bogumiłę Pyrzanowską.

Swoją obecność w tak uroczystym i wzruszającym apelu potwierdzili: dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz społeczność uczniowska.

Na końcu pan dyrektor Włodzimierz Paliński podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości oraz uświadomił zebranym o wyjątkowości tego ważnego dla każdego Polaka dnia.

            Dzięki tak wspaniałym inicjatywom można mieć nadzieję, że w przyszłości zobaczymy więcej młodych uczestników obchodów, którzy świętować będą z potrzeby serca.

            Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz nagrania.

FILM

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl