Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 195
Pin It

18 listopada  uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią klasy panią Barbarą Bedrą i Mariolą Kołodziejską  odwiedzili Muzeum Regionalne w Suszu.  Celem wycieczki było obejrzenie eksponatów znajdujących się w muzeum, poznanie elementów historii naszego regionu oraz kształtowanie poczucia przynależności do rodzinnej miejscowości.  Oprowadzający po wystawie pan Włodzimierz Paliński  przekazał uczniom wiele interesujących ciekawostek o historii naszego miasta.

Dzięki wycieczce mogliśmy cofnąć się w  przeszłość i zobaczyć jak wyglądało nasze miasto w dawnych czasach. Szczególnie interesująca była makieta przedstawiająca budowle Susza, które przetrwały do dziś, ale i te których już nie ma.  

Z zainteresowaniem oglądaliśmy monety, guziki i inne przedmioty znalezione w ziemi suskiej i okolicach. Zaciekawienie wzbudziły różne przedmioty stosowane w domu: meble, sprzęty AGD i RTV, naczynia i obrazy  z czasów PRL-u.  

Każde dziecko po przeprowadzonych zajęciach lekcyjnych  i wizycie w muzeum wzbogaciło swoją wiedzę o społeczeństwie, poszerzyło wiadomości na temat swojej miejscowości, a w szczególności zdobyło wiedzę na temat historii najbliższej okolicy.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl