Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 344
Pin It

W pierwszych dniach października 2021 r. klasy 4c, 8b i 8f dzięki uprzejmości stowarzyszenia „Galea” miały okazję złożyć wizytę w nowo otwartym Muzeum Regionalnym w Suszu.

W ramach lekcji historii młodzież udała się do zabytkowego budynku dawnej synagogi żydowskiej w celu obejrzenia wystaw muzealnych poświęconych historii Susza. Oglądane zbiory w dużej mierze opierają się na źródłach historycznych udostępnionych przez lokalnych regionalistów i pasjonatów historii. Ponadto wystawy prezentują efekty badań członków stowarzyszenia „Galea”. Największe zaciekawienie młodych zwiedzających budziła makieta przedwojennego Susza, która udowodniła jak zmienne były dzieje naszego miasta.

Młodzież po muzeum oprowadził pan Włodzimierz Paliński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Suszu i członek Rady Muzeum Regionalnego.

Muzeum Regionalne w Suszu zostało oficjalnie otwarte 24 września 2021 r. Zostało założone przez Stowarzyszenie Historyczno-Badawcze „Galea” z siedzibą w Suszu. Wcześniej stowarzyszenie zawarło porozumienie z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, dzięki któremu na potrzeby wystawiennicze udało się pozyskać budynek dawnej synagogi żydowskiej znajdujący się w Suszu przy ul. Wąskiej 5.

Muzeum Regionalne w Suszu czynne w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w godzinach 14.00 – 18.00 (wstęp bezpłatny). Zwiedzanie muzeum w innych terminach jest możliwe wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z dyrektorem muzeum (wstęp płatny – 3zł/osoba). Zwiedzanie dla zorganizowanych grup szkolnych wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl