Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 48
Pin It

Drodzy uczniowie, zbliżają się ważne dla naszej ojczyzny święta majowe: 1 maja - Święto  Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, 3 maja -  Święto Narodowe Trzeciego Maja. W naszej szkolnej bibliotece mamy bardzo ciekawą książkę, która przybliża okoliczności powstania i ustanowienia sześciu świąt, obchodzonych w Polsce.

Tytuł tej książki to „Nasza paczka i niepodległość  - o sześciu polskich świętach”. Autorem tej pozycji jest Zofia Stanecka, ilustracje wykonał Daniel de Latour. Wydawca: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku/HarperCollins

Jest to niezwykła książka dla dzieci powyżej 6. roku życia, na którą składa się zestaw sześciu pełnych ciepła i humoru historii przybliżających młodym czytelnikom genezę i znaczenie najważniejszych polskich świąt narodowych i państwowych:
– 11 listopada,
– 1 maja,
– 2 maja,
– 3 maja,
– 4 czerwca,
– 15 sierpnia.

Bohaterami tej książki  są  Jacek, Jagoda, Malinowski, Maśka i Wiktor, którzy tworzą zgraną Paczkę oraz Dziadek, który nie należy do Paczki. Jest dziadkiem tylko Wiktora, ale wszyscy nazywają go dziadkiem. Członkowie Paczki spotykają się w Bazie, ukrytej w krzakach, w parku. Przeżywają sześć trzymających w napięciu przygód, których kanwą jest zawsze historia związana z powstaniem jednego z polskich świąt. Informacje historyczne podane są w sposób bardzo przystępny, a przy tym niepozbawiony poczucia humoru. Uzupełniają je znakomite kolorowe ilustracje.

Po przeczytaniu tej książki już żadne dziecko nie będzie pytało dorosłych, dlaczego obchodzimy w Polsce różne święta państwowe oraz na czym polega ich znaczenie dla Polaków. Grupa sympatycznych bohaterów uczy najmłodszych czytelników historii Polski, przekazując wiele ciekawych informacji historycznych poprzez zabawę i humor. Książka zaprasza również czytelników do aktywnego obchodzenia tych świąt.

Zachęcamy do lektury,  nie tylko najmłodszych czytelników.

Kilka zdjęć z tej książki.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl