Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 132
Pin It

W dniach 13 - 25 listopada 2020r. pięćdziesięcioro uczniów naszej szkoły zmierzyło się z trudnymi zadaniami z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, historii, biologii oraz chemii podczas pisania konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Konkursy przedmiotowe organizowane przez kuratoria oświaty w naszym kraju są ważnym etapem w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu własnej przyszłości. Z jednej strony pozwalają zmierzyć się z trudnymi zagadnieniami, a z drugiej zwycięstwo i zdobycie tytułu laureata daje sporo przywilejów. Każdy konkurs przedmiotowy rozpoczyna się od etapu szkolnego, potem najlepsi przechodzą do etapu wojewódzkiego. Laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim otrzymują z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną. Ponadto są zwolnieni ze zdawania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu oraz przyjmowani są w pierwszej kolejności po ukończeniu szkoły podstawowej do wybranej publicznej szkoły ponadpodstawowej.

Warto zmierzyć się z zadaniami konkursowymi nie tylko mając na uwadze te dodatkowe przywileje, ale przede wszystkim, żeby sprawdzić, na ile ma się predyspozycje w wybranym kierunku.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl