Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 87
Pin It

Druga edycja projektu „Zakręceni na matematykę” właśnie dobiegła końca. W minionym roku szkolnym otrzymaliśmy dotację z mFundacji działającej przy mBanku na realizacje tego projektu, co spotkało się z wielkim entuzjazmem u społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Przez cały rok szkolny 2019/2020 uczniowie klas IV-VIII brali udział w szeregu warsztatów rozwijających zainteresowania matematyczne, dzięki którym mogli rozwijać swoje matematyczne pasje.

Podczas zajęć pogłębialiśmy tematykę omawianą na lekcjach oraz rozwiązywaliśmy zadania konkursowe, a w celu uatrakcyjnienia warsztatów zajmowaliśmy się kodowaniem i programowaniem. Dzięki zakupionym w ramach projektu tabletom wykorzystywaliśmy nowe technologie. Korzystaliśmy z kreatywnych pomocy naukowych. Uczniowie zostali przygotowani do konkursów matematycznych tj.: Przedmiotowy Konkurs z Matematyki organizowany przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur oraz Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne. W marcu odbyły się warsztaty z okazji Dnia Liczby Pi podczas których uczniowie samodzielnie znaleźli rozwinięcie dziesiętne tej tajemniczej liczby. Pozyskane z projektu środki wzbogaciły bazę dydaktyczną szkoły oraz pozwoliły uatrakcyjnić zajęcia.

Szkolnym koordynatorem projektu była pani Małgorzata Nowaczek, która realizowała zaplanowane cele we współpracy z panią Katarzyną Prus.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl