Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 933
Pin It

W dniach od 25 listopada do 3 grudnia 2019 roku wszystkie klasy naszej szkoły uczestniczyły w Szkolnym Konkursie Piosenki Żołnierskiej. Pieśni żołnierskie to utwory, które od zawsze, podążając ścieżkami historii, niosły ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Listopadowa rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości daje okazję do przypomnienia sobie tych pięknych, lecz nieco zapomnianych utworów i być może nadania im nowego blasku.

Konkurs Piosenki Żołnierskiej stał się  okazją dla wokalistów do pochwalenia się swoim talentem, a przede wszystkim był pierwszą konkurencją w rywalizacji o Puchar Dyrektora Szkoły w ramach przygotowań do Święta Szkoły.

Celami konkursu były: popularyzacja treści patriotycznych, podnoszenie świadomości historycznej i społecznej, kształtowanie postaw szacunku i odpowiedzialności za Ojczyznę, propagowanie wspólnego śpiewania, prezentacja umiejętności artystycznych, wyzwalanie artystycznych emocji i inspiracji twórczych.

Wszystkie klasy wraz z wychowawcami z wielkim zaangażowaniem włączyły się w szkolny konkurs. Uczniowie śpiewali utwory żołnierskie z podkładami muzycznymi, acapella lub z towarzyszeniem instrumentów, nie zapomnieli również o odpowiednim stroju i układach tanecznych. Do najczęściej śpiewanych pieśni należały: Ciężkie czasy legionera, Czerwone maki na Monte Cassino, Dnia pierwszego września, Dziewczyna z granatem, Miejcie nadzieję, My pierwsza brygada, Niepodległa, niepokorna, Przybyli ułani pod okienko, Rozszumiały się wierzby płaczące, Rozkwitały pąki białych róż, Serce w plecaku, Szara piechota, Ułani, ułani, Wojenko, wojenko.

      Jury w składzie: p. Anna Czerwińska-Kopcińska, p. Emilia Bluj-Kołakowska, p. Ilona Staręga oceniały wykonawców, biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, warunki wokalne, dykcję i intonację, ogólny wyraz artystyczny.

      Na koncertach byli obecni dyrektor szkoły – p. Włodzimierz Paliński, wicedyrektorzy – p. Anna Czerwińska-Kopcińska, p. Mariusz Michałowski, nauczyciele, wychowawcy klas, rodzice i zaproszeni goście.  

      Uroczystość została przygotowana i przeprowadzona przez p. Emilię Bluj-Kołakowską i p. Ilonę Staręgę. Dekoracją zajęły się: p. Danuta Świst-Piotrowska, p. Agnieszka Siecińska, p. Ewa Romaniuk, zaś nagłośnieniem– p. Jacek Włodarski. 

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, pomoc i włączenie się w imprezę szkolną.

Wyniki Szkolnego Konkursu Piosenki Żołnierskiej

Klasy I

I b – I miejsce

I a – II miejsce

I c – II miejsce

I d – II miejsce

Klasy II

II a – I miejsce

II b – I miejsce

II c – I miejsce

II d – II miejsce

Klasy III

III b – I miejsce

III c – I miejsce

III a – II miejsce

III d – II miejsce

Klasy IV

IV b – I miejsce

IV a – II miejsce

Klasy V

V a – I miejsce

V b – II miejsce

V c – II miejsce

V d – II miejsce

V e – II miejsce

V f – II miejsce

Klasy VI

VI a – I miejsce

VI b – II miejsce

VI c – II miejsce

VI f – II miejsce

VI d – III miejsce

VI e – III miejsce

Klasy VII

VII d – I miejsce

VII a – II miejsce

VII c – II miejsce

VII b – III miejsce

Klasy VIII

VIII b – I miejsce

VIII a – II miejsce

VIII c – III miejsce

 

 

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl