Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 433
Pin It

Koniec listopada kojarzy się z wróżbami i zabawami andrzejkowymi. Drugoklasiści 29 listopada postanowili poznać życzenia i wróżby naszej planety. Ziemia przesłała nam je wraz z hasłem Eko Andrzejki oraz zadaniami dla dzieci. Uczniowie  klas  IIa p. J.Klimek, B.Olszewska, IIb p.J.Malinowska, IIc p. A.Zdziebłowska, IId p. K.Hiszpańska żwawo zabrały się do rozwiązywania Eko zadań. Segregowanie odpadów odbywało się zgodnie ze wskazówkami z opowiadania.

Gdy Ziemia była już wysprzątana przyszedł czas na pierwszą wróżbę. Zaczarowane buty szybko wędrowały po sali. Przyszedł czas na Eko zagadki, z którymi drugoklasiści bardzo dobrze sobie poradzili. Wróżba z ekologicznych serc przepowiedziała imiona, może przyszłych wybraków. Na Eko zabawę chętnie dotarł do nas Miś, który miał swoje święto 25 listopada. Dzieci bardzo chętnie wykonały jego portrety. Oczywiście wizerunek naszego przyjaciela stworzony był z ekologicznych materiałów. Miś przyniósł nam ukrytą w balonach wróżbę, każdy mógł się dowiedzieć co czeka go przyszłości.

Pluszowy Miś podpowiada: „ Bądź Eko, a dojdziesz daleko!”.  Uczestnicy dzisiejszej zabawy  wróżby andrzejkowe traktują z uśmiechem. Doskonale zaś wiedzą, że  należy poważnie podchodzić do ekologicznych zadań, aby wywróżyć sobie dobrą przyszłość.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl