Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 557
Pin It

8 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Suszu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada 1918 roku, po123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Uroczystość poświęcona temu najważniejszemu świętu narodowemu rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego.

            Apel miał charakter montażu słowno- muzycznego przeplatanego pokazami multimedialnymi. Dwaj narratorzy przedstawili trudną drogę naszego narodu do odzyskania niepodległości  przypominając najważniejsze wydarzenia burzliwej historii Polski od utraty niepodległości, aż do jej odzyskania 123 lata później. Wypowiedzi narratorów upiększane były recytacjami patriotycznych wierszy w wykonaniu uczniów klas VIII B i VII D. Całość dopełniały pokazy multimedialne z towarzyszeniem pieśni patriotycznych oraz występ grupy wokalnej Gama pod opieką pana Jacka Włodarskiego. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej udekorowanej przez panią Ewą Romaniuk.

Apel miał  na celu przypomnieć, że mamy dziś szczęście żyć w wolnym kraju, musimy jednak pamiętać, że przodkom winniśmy pamięć, a ojczyźnie miłość. Dziś wyrażamy  swój patriotyzm dbając i troszcząc się o Ojczyznę, pracując i ucząc się dla jej siły i rozwoju, gdyż wolność nie zostaje dana na zawsze.

Apel został przygotowany przez panią Aleksandrę Kotłowską, pana Jacka Włodarskiego, panią Ewę Romaniuk i Jolantę Olewniczak.

filmik

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl