Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 574
Pin It

W nietypowych zajęciach z absolwentem naszej szkoły uczestniczyli uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej. W dniu 08 listopada 2019r. szer. p. ADAM WOJCIECHOWSKI pełniący służbę wojskową w 20 BARTOSZYCKIEJ BRYGADZIE ZMECHANIZOWANEJ w Morągu  przeprowadził zajęcia „Kto ty jesteś, Polak mały”. Spotkania miały na celu przybliżenie zawodu żołnierza oraz pokazanie istoty i potrzeby służby wojskowej.

 

Nasz gość przedstawił się jako osoba, której udało się spełnić swoje marzenia. Kiedyś uczeń naszej szkoły, teraz żołnierz Rzeczpospolitej Polskiej. Szeregowy p. Adam Wojciechowski przepytał naszych najmłodszych ze znajomości wiersza „Kto ty jesteś …”, uczniowie doskonale znali słowa.  Nawiązał do historii naszego kraju, symboli. Pokazał nam swoje zajęcia od kuchni, uczniowie mieli okazję przymierzyć hełm żołnierski, dotknąć kamizelki czy wziąć udział w żołnierskich ćwiczeniach. Oczywiście nie zabrakło pytań, żołnierz podkreślił iż w pewnym zakresie obowiązuje go tajemnica. Nasz gość opowiadał z wielką pasją o swoim zawodzie, dało się zauważyć iż zaraził ją niejednego ucznia i uczennicę. Organizatorzy spotkań p. L. Komorowska, p. D. Pyza , p. A. Zdziebłowska  dziękują wszystkim  za współpracę. 

W tym dniu nasz gość  z zadumą oglądał występ uczniów klas starszych podczas uroczystego apelu z okazji odzyskania niepodległości.  Szeregowy p. A. Wojciechowski podziękował za zaproszenie. Opowiedział zebranym o swoich losach w naszej szkole, szczególnie zaznaczając rolę swojej pani z klas I-III. Dał dzieciom pewną radę, że każdy w życiu może spełnić się w dziedzinie która go interesuje. Opowiadając o swojej pracy dał przykład, że każdy ma dziś możliwość spełniać swoje marzenia. O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna zaśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”. Pamiętając o godnej postawie na boisku szkolnym w Suszu rozbrzmiewały cztery zwrotki naszego hymnu. „Szkoła do hymnu” szer. p. Adam Wojciechowski przewodniczył tej doniosłej chwili. Cieszymy się, że w tak uroczystym dniu mogliśmy świętować razem. Liczymy na dalszą współpracę, takie spotkania zostają na długo w pamięci uczestników.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl