„Przy wigilijnym stole łamiąc opłatek Święty, wspomnijcie, że dzień radosny w miłości jest poczęty, że jak mówi wam wszystkim dawne odwieczne orędzie w pierwszą na niebie gwiazdkę Bóg w Naszym domu zasiądzie.” 22. 12. 2016 roku w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia klasa VI a, wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Skrzypczyńską i p. Małgorzatą Zabawą, przygotowała spotkanie wigilijne, na którym goszczono rodziców, dziadków oraz p. dyrektor Annę Czerwińską-Kopcińską.
Uczniowie przygotowali krótkie jasełka, podczas których składali życzenia. Nie jednej osobie zakręciła się łezka w oku. Podczas „magicznego” przedstawienia uczniowie wraz z paniami śpiewali kolędy. Uroczystość uświetniła p. M. Zabawa, grając na harmonijce kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.
Po zakończonym przedstawieniu uczniowie wręczyli sobie prezenty, które znaleźli pod choinką oraz złożyli życzenia łamiąc się opłatkiem.
https://spsusz.pl/w-szkole/wydarzenia/1875-wigilia-klasowa-w-klasie-via#sigProIde63c9b67bb