Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Konsultacje

czytaj

Odsłony: 949
Pin It

IMG 20160623 10564423.06.2016r w naszej szkole to DZIEŃ PIKNIKÓW. Uczniowie klasy IIc i IIf pod opieką Barbary Bedra, Danuty Świst-Piotrowskiej, Doroty Pyza i Beaty Olszewskiej wybrali się do Michałowa. Droga wiodła przez las. W trakcie uczniowie musieli wykonać kilka zadań. Na skraju lasu dzieci otrzymały do ręki mapki oraz zaszyfrowane zadania do zrealizowania. W zespołach uczniowie odczytywali trasę przejścia. Samodzielnie musieli znaleźć drogę do wyznaczonego celu. Po drodze również rozwiązywali za pomocą kodu zagadki, realizowali ich treść.

Odnajdywali ukryte na drzewach wiadomości. Po trafionym dojściu do placu na dzieci czekało rozpalone ognisko. Dzieci piekły kiełbaski, które po długim spacerze z wielkim apetytem skonsumowały. Śpiewały piosenki i aktywnie spędzały czas poprzez zabawy ruchowe ( piłka nożna, skakanka, piłka koszykowa, biegi).

Ważnym elementem uczestnictwa w pikniku była też pogadanka przeprowadzona przez funkcjonariusza Policji KP w Suszu. Policjant przedstawił kilka zasad bezpieczeństwa dzieci , młodzieży i dorosłych w czasie wyjazdów na wakacje. Uświadomił dzieciom jak bezpiecznie poruszać się na rowerach, rolkach i deskorolkach oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Dziękujemy p. Andrzejowi Bańkowskiemu za pogadankę, p. Karolowi Pyza za przygotowanie ogniska i bezinteresowną pomoc.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl

laboratoria1