Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 464
Pin It

PART 15495297313437 lutego 2019 r. uczniowie klasy Va, Vb, Vc, Vd,Ve oraz  Vf obejrzeli sztukę pt. „Teatralne ABC” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji. W spektaklu przedstawiono historię nastolatka, który swoim niewłaściwym zachowaniem zakłóca przebieg sztuki, nie reaguje na upomnienia. Za karę nie może opuścić teatru i zostaje przeniesiony do 2. poł. XIX wieku.

Ma wówczas okazję przyjrzeć się bliżej pracy osób związanych z teatrem, m.in. aktorów, reżysera. Próba wcielenia się w rolę Kaja, magia miejsca -  wszystko to sprawia, że jego stosunek do teatru zmienia się diametrialnie. Dzięki zastosowanej w spektaklu konwencji „teatr w teatrze” nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z tej dziedziny: poznali tajniki gry aktorskiej, osoby związane z tą instytucją, bohaterów komedii dell'arte (Arlekina, Kolombinę), różne formy przenoszenia sztuki na scenę:  od teatru lalek poprzez teatr cieni, pantomimy do aktora w żywym planie.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w teatrze nie był dla uczniów czasem straconym.

Opiekunowie wycieczki: Anna Kuta, Agnieszka Siecińska, Jolanta Palińska, Jakub Wierzchowski, Anna Sitnik, Lucyna Wróbel, Ewa Romaniuk, Jolanta Olewniczak, Gabriela Górtatowska.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl

Galeria wyjazdów na basen

Szkoła niepodległej

niepo