Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbył się konkurs literacki pod hasłem „Ojczysty – znaczy bliski”. Jego celem było popularyzacja języka polskiego jako części polskiego dziedzictwa kulturowego, rozwijanie postawy dbałości o piękno i poprawność języka polskiego, rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej uczniów oraz uwrażliwienie na piękno słowa.
Uczniowie klas 4–8 stanęli przed niełatwym zadaniem – mieli napisać tekst literacki ukazujący, czym jest dla nich język ojczysty. W uczniowskich pracach pojawiły się refleksje o rodzinie, domu, tradycji i kulturze, a także o sile słów, które pomagają wyrażać uczucia, budować relacje i pielęgnować narodową tożsamość.
Wyniki konkursu
Pion klas IV-VI
Julia Kosin VI c – I miejsce
Kinga Hiszpańska V d – I miejsce
Małgorzata Turek VI c – II miejsce
Oliwia Żwirko VI c – III miejsce
Wyróżnienia: Maja Małowiejska V d, Zofia Kuchnio V d, Anna Kaczyńska V d, Lena Wojciechowska VI c, Nina Rogala VI c, Lena Wilczewska VI c, Emilia Kraska IV c, Julia Burna IV c, Lena Tulińska IV c
Pion klas VII-VIII
Maria Trocka VII b – I miejsce
Cezary Kosin VII b – II miejsce
Alicja Fabijańska VIII c – III miejsce
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i pokazanie, że język ojczysty jest dla młodych ludzi wartością bliską i ważną.
Organizatorki konkursu: Emilia Bluj- Kołakowska oraz Agnieszka Siecińska.







