Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Konsultacje

czytaj

Odsłony: 191
Pin It

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbył się konkurs literacki pod hasłem „Ojczysty – znaczy bliski”.  Jego celem było popularyzacja języka polskiego jako części polskiego dziedzictwa kulturowego,  rozwijanie postawy dbałości o piękno i poprawność języka polskiego,  rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej uczniów oraz uwrażliwienie na piękno słowa.

Uczniowie klas 4–8 stanęli przed niełatwym zadaniem – mieli napisać tekst literacki ukazujący, czym jest dla nich język ojczysty. W uczniowskich  pracach pojawiły się refleksje o rodzinie, domu, tradycji i kulturze, a także o sile słów, które pomagają wyrażać uczucia, budować relacje i pielęgnować narodową tożsamość.

 

 

Wyniki konkursu

 Pion klas IV-VI

Julia Kosin VI c – I miejsce

Kinga Hiszpańska V d – I miejsce

Małgorzata Turek VI c – II miejsce

Oliwia Żwirko VI c – III miejsce

Wyróżnienia: Maja Małowiejska V d, Zofia Kuchnio V d, Anna Kaczyńska V d, Lena Wojciechowska VI c, Nina Rogala VI c, Lena Wilczewska VI c, Emilia Kraska IV c, Julia Burna IV c, Lena Tulińska IV c

Pion klas VII-VIII

Maria Trocka VII b – I miejsce

Cezary Kosin VII b – II miejsce

Alicja Fabijańska VIII c – III miejsce

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i pokazanie, że język ojczysty jest dla młodych ludzi wartością bliską i ważną.

Organizatorki konkursu: Emilia Bluj- Kołakowska oraz   Agnieszka   Siecińska.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl

laboratoria1