Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 477
Pin It

Szkoła Podstawowa w Suszu przyłącza się do akcji Poczty Polskiej #MuremZaPolskimMundurem, wspierającej żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy w tej chwili pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej, strzegąc naszego bezpieczeństwa.

Poczta Polska zobowiązała się bezpłatnie przyjmować kartki pocztowe lub własnoręcznie przygotowane prace z wyrazami symbolicznego wsparcia, wdzięczności i podziękowania za pełnioną służbę. Po wpisaniu hasła: "Obrońcom Granicy" zamiast adresu, Poczta Polska nieodpłatnie przekaże je przedstawicielom służb mundurowych.

- Nasza szkoła od lat współpracuje z 20 Bartoszycką Brygadą Zmechanizowaną. W garnizonie brygady w Morągu służy wielu rodziców naszych uczniów, czy absolwentów naszej szkoły. Wiemy, że żołnierze z Morąga służą od początku kryzysu imigranckiego na granicy. Poprzez naszą akcję chcemy okazać naszym przyjaciołom z Morąga słowa podziękowania i uznania. Chcielibyśmy, aby poczuli, że ich wspieramy, życzymy wytrwałości, bezpiecznej służby i szczęśliwego powrotu do domu – zachęca do udziału w inicjatywie poczty Włodzimierz Paliński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Suszu.

Zasady akcji:

  • kartki ze słowami wsparcia mogą być gotowe, kupione lub własnoręcznie wykonane,

  • na kartki nie trzeba naklejać znaczka pocztowego;

  • zamiast adresu należy wpisać hasło: „Obrońcom Granicy”,

  • zachęcamy, aby jeszcze dodać dopisek „20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana”,

  • kartki będzie można włożyć do skrzynki wystawionej w szkole przy pokoju nauczycielskim do 19 listopada br. (piątek).

Akcją przygotowania kartek można się zająć na lekcjach, zajęciach z wychowawcą lub zachęcać do ich wykonania przez uczniów w domu. Nie można wrzucać przesyłek zaadresowanych ani w zamkniętych kopertach, gdyż takie nie będą przez Pocztę doręczane.

Więcej informacji na stronie Poczty Polskiej

https://www.poczta-polska.pl/kartke-mundurowym-na-granicy-mozesz-przekazac-juz-w-placowkach-poczty-polskiej-rozszerzamy-zasieg-akcji-na-caly-kraj/

kartka

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl