Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 222
Pin It

Listopad to szczególny miesiąc w dziejach naszego narodu, którego zaborcy nie byli w stanie zniszczyć. Swą wyjątkowość zawdzięcza dacie 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska, po ponad wiekowej niewoli, uzyskała niepodległość. Droga do niej była długa i trudna, naznaczona wysiłkiem wielu pokoleń Polaków.

Ojczyzna nasza, jak chyba żaden inny kraj, przeszła cierniową drogę walki, stając się ogromnym polem bitewnym, na którym w krwawych zmaganiach zwalczyliśmy najeźdźców 

i wywalczyliśmy sobie prawo do samostanowienia. Mówi się, że 11 listopada to dzień wolności dla Polaków. Jak to się stało, że nasi przodkowie, żyjący sto lat temu, zrozumieli, co znaczy wolność? Dlaczego tę rocznicę nazywamy świętem wolności
i radości?

Uczniowie klas I-III 6 listopada w odświętnych strojach
z powagą przygotowali montaż słowno-muzyczny „W hołdzie dla Niepodległej”. Cały dzień w naszej szkole przebiegał wokół postaw patriotycznych Polaków. Podczas nauki zdalnej 10 listopada uczniowie kontynuowali różnorodne działania zaproponowane przez swoich wychowawców.

Nasza Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Suszu włączyła się czynnie do akcji „Szkoła do hymnu”. Mimo, że nauka odbywa się zdalnie wszyscy nauczyciele podczas lekcji online odśpiewali wraz ze swoimi uczniami w odpowiedniej postawie Mazurka Dąbrowskiego.

 

Dziecko to taki patriota mały

na co dzień, a nie od święta

Polską znam flagę i polskie godło

Hymn ojczysty pamiętam.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl