Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 720
Pin It

Pod takim hasłem 26 czerwca 2020 roku o godz. 8.30 w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Suszu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Ze względu na liczebność naszych uczniów, wytyczne dotyczące zachowania bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego szkoła nie organizowała tradycyjnego zakończenia roku szkolnego.

Na główną uroczystość przybyli dyrekcja szkoły: p. Włodzimierz Paliński, p. Anna Czerwińska-Kopcińska, p. Mariusz Michałowski, opiekun Samorządu Uczniowskiego – p. Małgorzata Kaniecka, opiekun pocztu sztandarowego – p. Agnieszka Zielińska, ósmoklasiści, ich rodzice, wychowawcy i dyżurujący nauczyciele. Uczniowie pozostałych klas odbierali świadectwa, dyplomy i nagrody w ustalonym prędzej harmonogramie i terminach.

Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.  Następnie przekazano sztandar szkoły nowemu pocztowi i podziękowano ustępującemu: Wiktorii Jackiewicz, Weronice Przybysławskiej i Maksymowi Furmanowi. Zaszczyt przejęcia sztandaru przypadł: Kindze Kołakowskiej, Małgorzacie Misiak, Aleksandrowi Trzciałkowskiemu. Podziękowano również Kai Orłowskiej, przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, za godne i odpowiedzialne pełnienie powierzonej funkcji.

Potem głos zabrał dyrektor szkoły p. Włodzimierz Paliński, który powitał wszystkich zebranych, podsumował miniony rok szkolny, podkreślił twórczą i owocną pracę wszystkich uczniów, szczególnie tegorocznych absolwentów. Przede wszystkim zwrócił uwagę na niełatwą sytuację, w której znaleźli się wszyscy uczniowie, a zwłaszcza ósmoklasiści. Podziękował wszystkim za trud, poświęcenie i wysiłek. Słowa uznania skierował także do rodziców, których wyjątkowa postawa, poczucie odpowiedzialności za dziecko, przyczyniły się do ich sukcesu.

Absolwenci szkoły odebrali świadectwa, nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich oraz udział w konkursach. Rodzice uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

W dalszej części uroczystości uczniowie klas: VIII a, VIII b, VIII c udali się z wychowawczyniami: p. Mariolą Kołodziejską, p. Aleksandrą Kotłowską, p. Anną Kutą do przygotowanych prędzej sal, aby pożegnać się, podsumować wspólnie spędzony czas w murach szkoły podstawowej, obejrzeć  pokaz multimedialny – niezapomniane chwile oraz przypomnieć zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku. W trakcie opuszczania boiska szkolnego towarzyszyła im muzyka polskiego tańca narodowego – poloneza. Z powodu panujących warunków sanitarnych absolwenci nie mogli go zatańczyć parami w chodzonym korowodzie.

Trudno było się rozstać z osobami, które okazały uczniom wiele ciepła, zrozumienia, inspirowały i fascynowały. Trzeba jednak pamiętać, że koniec jest zawsze początkiem czegoś nowego.

Absolwentom życzymy dostania się do wybranych szkół średnich i sukcesów w nauce oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń i życiowych celów. Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i obsłudze szkoły – zasłużonego odpoczynku. Do zobaczenia we wrześniu! Wesołych wakacji!

galeria zdjęć

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl