Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 634
Pin It

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tak też było u nas. W dniu 17.01.2020 roku w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy dla klas I-III, pod hasłem: Taneczna podróż po Europie. Tego dnia można było spotkać w szkole  kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek i nie tylko,  były wróżki, królewny, policjanci, Spider-Mani, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.  Uczniowie świetnie się bawili uczestnicząc wspólnie w zorganizowanych dla nich zabawach.

Uczestnicy balu wsiadali do pociągów, które wyruszały w taneczną podróż po świecie. W odwiedzanych krajach dzieci tańczyły taniec charakterystyczny dla danego państwa:
Francja – kankan, Hiszpania – Makarena, Grecja – Greg Zorba, Polska – Polonez, uczniowie odwiedzili też Afrykę, gdzie zaśpiewali piosenkę z Masajami oraz zatańczyli taniec afrykański. Pod koniec podróży był karnawał w Rio. Nie zabrakło też atrakcji, uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w „fotobudce”, odwiedził ich szalony Flash i poprowadził wystrzałowe tańce, do tego klasa 1b zaprezentowała Taniec Minionków. Na koniec dotarliśmy do stacji Ferie, na której zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa.  Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym uczniom, a to było głównym celem tego balu. Zabawę poprowadzili: Lidia Komorowska, Dorota Pyza, Jacek Włodarski, Barbara Bedra, Anna Kuchnio i Beata Olszewska.

galeria zdjęć

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl