Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 432
Pin It

Akcja „Góra Grosza”

1

Nie tylko sukces, ale prawdziwy rekord osiągnął Samorząd Uczniowski ogłaszając tegoroczną Akcję „Góra Grosza”, która ma już swoich wiernych fanów wśród poszczególnych klas, a nawet nauczycieli. Prawie wszystkie klasy w całej szkole, w tym także ostatnie oddziały gimnazjalne, włączyły się do akcji pomocy dzieciom wychowującym się poza domem rodzinnym.

W puszkach, reklamówkach, workach, pudełkach i pojemnikach różnej wielkości przynosili uczniowie zebrane monety w ramach Akcji „Góra Grosza”.

Od 13 do 26 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji charytatywnej i jak co roku otworzyli swoje serca, a z domowych zakamarków

i kieszeni wyzbierali wszystkie grosiaki, bo w tej akcji nie ważna jest wartość monet, ale ich ilość i to, że każdy może się do niej włączyć.

Przeliczanie zebranych monet odbywało się przy pomocy specjalnej maszyny, która segreguje i przelicza dokładnie wszystkie nominały. Każda, nawet najmniejsza kwota wrzucona do wspólnej klasowej puszki, a następnie doliczona do ogromnej góry grosza przyniosła wynik 97391 monet o wartości 2495 zł. 

2

3

4

5

Jeszcze przed feriami zimowymi przeliczone, posegregowane i spakowane monety z Akcji „Góra Grosza” zostały przekazane przez uczniów klasy VI a za pośrednictwem Poczty Polskiej do organizatora – Towarzystwa Nasz Dom. Poczta Polska przekazuje przesyłki bezpłatnie, pod warunkiem terminowego i zgodnego z regulaminem przygotowania paczek. 29 opakowań o wadze od 7 do 9 kilogramów zawierające monety o różnych nominałach trafiło do Towarzystwa Nasz Dom, a stamtąd do dzieci wychowujących się poza rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Warto dodać, że w ubiegłej edycji akcji Góra Grosza wzięło udział ponad 9 tysięcy polskich szkół, a zebrana kwota wyniosła 2,858,317,62 zł.

Bo jeden grosz znaczy niewiele,

ale Góra Grosza jest największa na świecie!

6

7

8

9

Szkolny organizator zbiórki – Samorząd Uczniowski postanowił w tym roku nagrodzić trzy klasy, które wykazały się największym zaangażowaniem i zebrały najwięcej monet. Na apelu 6 marca 2019 r. pan Daniel Pączkowski podsumował Akcję „Góra grosza”.  Słodkie nagrody otrzymały klasy:

V a – 18394 monety, 295,80 złotych

II c – 7749 monet, 186,98 złotych

III a gimnazjum - 5719 monet, 130,26 złotych

Wyróżnienie: kl. I c za wyjątkowo dużą zebraną kwotę - 6833 monety,

274,55 złotych

Wszystkim uczestnikom akcji gratulujemy!

10

11

Opiekun SKO – Anna Czerwińska-Kopcińska dziękuje wszystkim uczennicom i uczniom oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej w Suszu, którzy się do tej pięknej akcji przyłączyli. Serdeczne podziękowania składa również koordynatorowi Akcji „Góra Grosza” – panu Danielowi Paczkowskiemu oraz uczennicom i uczniom klasy VI a za pomoc w przewiezieniu i przekazaniu monet na Pocztę Polską.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl