Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 402
Pin It

Szkolna Kasa Oszczędności to system oszczędzania dla uczniów szkół podstawowych. Uczy dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy. 

Książeczka SKO to pierwsze minikonto z książeczką oszczędnościową, w której zapisuje się gromadzone przez danego ucznia pieniądze i wirtualną książeczką na stronie www, gdzie możesz to zrobić sam.

Najbardziej systematycznie oszczędzający uczniowie, klasy i szkoły otrzymują nagrody od Banku.

W poprzedniej edycji konkursu „SKO w SGB” wzięło udział niemal  400 szkół. Nam udało się zwyciężyć w tym konkursie zdobywając nagrodę dla szkoły w postaci bonu do salonu Empik i nagrody dla uczniów w formie toreb z logo SKO. W tym roku szkolnym również spróbujemy naszych sił!

Drogi uczniu! Po co oszczędzać?

Żeby odłożyć na wymarzony rower, rolki, grę, zabawkę, bilet na koncert czy do kina... Cokolwiek zechcesz. Zamiast wydawać otrzymywane od rodziców kieszonkowe, wystarczy, że co tydzień będziesz odkładał całą kwotę, albo chociaż część, na książeczkę SKO, a Twoje marzenia się spełnią!
Oszczędzanie w SKO to także świetna szkoła rozsądnego gospodarowania pieniędzmi, a ta umiejętność bardzo przydaje się w dorosłym życiu.

Prowadzony w Spółdzielczej Grupie Bankowej całoroczny program związany z propagowaniem oszczędzania to forma budowania przez Bank Spółdzielczy relacji z lokalnymi szkołami, nauczycielami, uczniami i ich rodzicami. W ramach tego programu dzieci zdobywają wiedzę z zakresu edukacji finansowej, dowiadują się, w jaki sposób działa Bank Spółdzielczy, a przede wszystkim uczą się systematycznego oszczędzania i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi.                                                                  

Zachęcamy wszystkich do oszczędzania!

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl