Huta Szkła Artystycznego Skansen - Muzeum Budownictwa Ludowego
Dnia 1 czerwca 2026 roku uczniowie klas: I D i I B byli na wycieczce w Olsztynku. Pierwszym miejscem, które zwiedzili była Huta Szkła Artystycznego powstała w latach osiemdziesiątych XX wieku. W niewielkim budynku dzieci obejrzały na żywo niezwykły proces wytwarzania szklanych wyrobów m. in. szkła dekoracyjnego. Na oczach obserwatorów rzemieślnik dmuchał i formował gorącą masę szklaną tworząc artystyczne formy.
Czytaj więcej: Huta Szkła Artystycznego Skansen - Muzeum Budownictwa Ludowego
Pierwsza lekcja fizyki
Pierwszego czerwca uczniowie klasy I a wzięli udział w lekcji fizyki, którą przygotowali dla nich uczniowie klasy VIII c pod opieką pani Katarzyny Smułkowskiej. Zajęcia miały formę kreatywnych zabaw edukacyjnych i eksperymentów, dzięki którym pierwszaki mogły obserwować zjawiska związane z energią elektryczną i magnetyzmem.
Bieg Papieski w Pelplinie 2026
31 maja w Pelplinie odbył się Bieg Papieski na dystansie 600 metrów, w którym z powodzeniem wystartowało rodzeństwo Kosin. Julia Kosin, uczennica klasy sportowej VI C, po znakomitym biegu zajęła I miejsce, prezentując świetną formę, wytrwałość i sportową determinację.
Bieg Fire Run- klasa VIc
30 maja uczniowie klasy sportowej VIc wzięli udział w Biegu Fire Run. W wyścigu udział wzięli: Ewa Nowicka, Nina Rogala, Małgorzata Turek, Marcin Maćkiewicz oraz Dawid Bieleninik.
Wyniki wyborów samorządu uczniowskiego 2026/27
28 maja w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2026/2027. W głosowaniu udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły, którzy mieli okazję wybrać swoich przedstawicieli.
Czytaj więcej: Wyniki wyborów samorządu uczniowskiego 2026/27
Lekcja na wagę życia. Spotkanie klas drugich z ratownikiem medycznym
27 maja wychowawcy klas drugich zorganizowali niezwykle ważne i ciekawe spotkanie. Poprowadził je zaproszony gość – ratownik medyczny, pan Grzegorz Szczegielniak, który na co dzień zajmuje się ratowaniem ludzkiego życia i zdrowia. Głównym celem tego wydarzenia było oswojenie najmłodszych z tematyką ratownictwa, przełamanie strachu przed działaniem w sytuacjach kryzysowych oraz wykształcenie w nich nawyku niesienia pomocy potrzebującym.
Czytaj więcej: Lekcja na wagę życia. Spotkanie klas drugich z ratownikiem medycznym
Strona 4 z 573













