Maciej Tur baner 1200x240

SP 2Dnia 19 lutego 2019 r. uczniowie klas II i III mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt.: „Pinokio” w wykonaniu aktorów z Teatru FORMA. Była to baśń o tym, ile wiedzy trzeba zdobyć i jak należy się zachowywać, by zasłużyć na miano grzecznego chłopca, a nie pajaca. Pinokio zmienił się: był niegrzeczny, samolubny, kapryśny, stał się kochającym  synem, gotowym poświęcić się dla Dżepetta, swojego tatusia. Dzieci dobrze się bawiły i mamy nadzieję, że wysnuły właściwe wnioski co do tego, jak należy w życiu postępować.

DSC06109Warsztaty „Kreatywny mózg – wiem co jem” W dniach od 12 lutego 2019 r. do dnia 15 lutego 2019 r. uczniowie klas I-III oraz IV, V i VIII uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez technologa żywności – panią Dereszewską Agatę „Kreatywny mózg – wiem co jem”. Zajęcia były zorganizowane przez Przetwórnię Owoców i Warzyw w Lubawie w ramach „Programu dla szkół”.

20190211 10141711 lutego gościliśmy w klasie I d (wych. K. Hiszpańska) na lekcji Panią bibliotekarkę z Miejskiej Biblioteki w Suszu. Pani w bardzo ciekawy sposób zapoznała uczniów z pracą bibliotekarza. Uczniowie usłyszeli czym jest biblioteka, oraz poznali zasady funkcjonujące w bibliotece. Pytały, co trzeba zrobić by otrzymać kartę biblioteczną, która umożliwia korzystanie ze zbiorów biblioteki. Dowiedzieli się również że biblioteka Aleksandryjska była pierwszą biblioteką.

CIMG6086Pierwszoklasiści chętnie sięgają po książki i odkrywają przygody bohaterów. Biblioteka szkolna wychodzi naprzeciw młodym czytelnikom i zaprasza na zajęcia, z których skorzystaliśmy 15 lutego. Zajęcia rozpoczęły się w wypożyczalni, p. Joanna Wolf-Marszałkiewicz oraz p.Izabela Prus opowiedziały o swojej pracy. W czasie pogadanki panie bibliotekarki poinformowały dzieci o tym, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Uczniowie I c /wych. Anna Zdziebłowska/ zostali też zapoznani z regulaminem wypożyczalni i korzystania ze zbiorów biblioteki.

CIMG6017Zrobiło się biało… spadł upragniony śnieg. Uczniowie z klasy Ic /wych. A. Zdziebłowska/ oraz klasy Id /wych. K. Hiszpańska/ mieli okazję ósmego lutego pobawić się na świeżym powietrzu. Stosując się do zasad bezpieczeństwa, wreszcie mogliśmy urządzić wesołe zabawy na śniegu. Dzieci miały ogromną frajdę i wiele radości. Podzielone na grupy ulepiły bałwankową rodzinkę, prześpiewując sobie zimowe melodie. Porozmawialiśmy o zimowej aurze, nie zapomnieliśmy o stosownym stroju do pogody. Polecamy wszystkim taka formę wypoczynku i hartowanie swoich organizmów.

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions