Maciej baner 1200x240new

20181015 112445Poniedziałek  15 października był dla dzieci wyjątkowym dniem,  gdyż  klasę drugą  b (wych Barbara Bedra) odwiedzili niezwykli goście z Nadleśnictwa Kamieniec: podleśniczy Henryk Wróbel i pani Kinga, odbywająca staż w Nadleśnictwie.

20181011 091159

W ramach współpracy z Biblioteką Miejską i Suskim Ośrodkiem Kultury uczniowie klasy II b (wychowawca Barbara Bedra) w miesiącu październiku 2018 r.  mieli okazję brać udział w zajęciach zorganizowanych w bibliotece oraz obejrzeć wystawę w Suskim Ośrodku Kultury obrazów i fotografii lokalnego pasjonaty przyrody. Na zajęciach w bibliotece uczniowie zapoznali się z historią pisma. Pani bibliotekarka przedstawiła i opowiedziała  jak chronologicznie powstawało pismo.  Następnie dzieci same doświadczyły sposobu użytkowania dawnych narzędzi piśmienniczych.

20181011 10530911 października  2018 roku w Suskim Ośrodku Kultury w Suszu odbyły się eliminacje miejsko – gminnego etapu Konkursu Krasomówczego Marii Zientary- Malewskiej. W zmaganiach recytatorskich wzięli udział uczniowie z dwóch szkół: Szkoły Podstawowej w Piotrkowie i Szkoły Podstawowej im. gen. J. Bema w Suszu oraz z gimnazjum w Suszu.

phoca thumb l dsc05006Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji od wielu lat uczniowie składają życzenia swoim nauczycielom. W czasie tego wielkiego święta szkoły 12 października, odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Susza p. Krzysztof Pietrzykowski, dyrektor CSiR p. Jarosław Piechotka, przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewa Stańczyk oraz rodzice.

DSC04914Przygodę z kodowaniem rozpoczęli w tym roku również uczniowie klasy Id oraz II b uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych pod hasłem: Kodowanie na dywanie i ekranie, prowadzonych przez p. Katarzynę Prus.

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions