Maciej Tur baner 1200x240

SP DSC0742919 czerwca 2019 r. zakończyliśmy uroczyście  rok szkolny 2018/2019. Ostatni dzwonek zabrzmiał zarówno dla uczniów przechodzących do historii gimnazjów, jak i dla ósmoklasistów, którzy ze wzruszeniem żegnali się z gronem pedagogicznym, dyrekcją oraz kolegami i koleżankami. Był to też ostatni dzwonek dla Pani Wicedyrektorki, Barbary Gredeckiej, która odeszła na zasłużony odpoczynek. Wzorem lat ubiegłych apel uświetnili  swoją obecnością  znamienici goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli Rady Rodziców, Policji, Straży Pożarnej i Kościoła.

SP DSC0708918 czerwca w Hali CSiR oraz na Orliku przy CSiR z okazji Święta Sportu został przeprowadzony międzyklasowy turniej piłki nożnej „Szkolna Liga Mistrzów”. Drużyny rywalizowały w swoich pionach klasowych 4 – 8 oraz III gimnazjum pod nazwami drużyn uczestniczących w tego rocznej Lidze Mistrzów, które prędzej zostały wylosowane. Turniej był bardzo zacięty a kibice głośno i kolorowo wspierali swoich kolegów i koleżanki.

DSC07070W sobotę, 15 czerwca, po raz dziesiąty dzieci i dorośli miasta i gminy Susz mieli  okazję uczestniczyć w akcji organizowanej przez OSP w Suszu pod hasłem Bezpieczne Wakacje. Naszą szkołę reprezentowała dziewięcioosobowa grupa uczniów klasy III b, która przygotowała pokaz udzielania pierwszej pomocy i prowadziła ćwiczenia dla dzieci.

DSC0699512 czerwca w Warszawie odbyła się uroczysta Gala ogólnopolskiego programu edukacyjnego Fundacji PGNiG "Być jak Ignacy". W III edycji programu wzięło udział 1300 szkół i ogółem 22000 uczniów klas I-VI. Wyłoniono 16 laureatów, po jednym z każdego województwa. Najlepszymi w województwie warmińsko-mazuskim okazali się być uczniowie klasy III b- członkowie działającego w naszej szkole przez 6 miesięcy koła naukowego "Eksperyment". Dzięki nauce przez doświadczanie oraz wielu ciekawym pomysłom zdobyliśmy dla szkoły tytuł Naukowej Szkoły Ignacego oraz 8 000 złotych.

18Dnia 12 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Suszu odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zagłosowali uczniowie z klas I-VIII i gimnazjum. Głosowało 595 uczniów,3 głosy były nieważne. Komisja wyborcza udała się do budynku „czerwonego”, by swoje głosy oddali uczniowie klas I-III. Uczniowie starsi udali się do Komisji Wyborczej w świetlicy gimnazjum i wrzucali karty ze swoimi głosami do urny wyborczej. Każdy uczeń miał możliwość zagłosowania na jedną osobę. Nad przebiegiem wyborów czuwała p. Jolanta Palińska. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, gdzie kandydaci przedstawiali na plakatach swoje atuty i hasła programowe.

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions