Maciej Tur baner 1200x240

egzamin osmoklasisty matematyka logoW dniach 15, 16 i 17 kwietnia br. zostanie przeprowadzony na terenie naszej szkoły egzamin ósmoklasisty. Uczniowie klas VIII przychodzą w poniedziałek, wtorek i środę do szkoły w strojach galowych. Pozostali uczniowie mają w tym czasie dni wolne od zajęć lekcyjnych. Przypominany niżej harmonogram i najważniejsze informacje o egzaminie.

egzamin gimnazjalny 700x410W dniach 10, 11 i 12 kwietnia br. odbywa się w naszej szkole po raz ostatni egzamin gimnazjalny, który piszą uczniowie klas trzecich gimnazjum. Pozostali uczniowie mają w tym czasie dni wolne od zajęć lekcyjnych. Trzecioklasistom przypominany niżej harmonogram i najważniejsze informacje o egzaminie.

000 5Dzień piąty był podsumowaniem projektu: dzieciaki wspólnie oceniały to co im się udało, a nad czym należy w przyszłości popracować, co jest super, a co można jeszcze przemyśleć i zrobić na nowo. Pożegnanie nie było smutne, bo wszyscy zgodnie orzekli, że czekamy na kolejne spotkanie, tym razem w Polsce. Wspólna zabawa na koniec dała tego dosadny dowód i na kartkach napisano wiele miły słów. Dla grupy polskiej był to dzień długo wyczekiwany i można to zamknąć w dwóch słowach: Tropical Island! Resztę zobaczcie sami!

000 4Czwartego dnia, po smacznym śniadanku wiedzieliśmy już, że tego dnia odbędą się nasze wspólne polsko-niemieckie warsztaty teatralne. Przygotowywaliśmy się do nich bardzo szczegółowo, ponieważ nasze występy miały mieć miejsce… na ulicach Poczdamu, a oglądać nas mieli mieszkańcy. Następnie odwiedziliśmy pałac Fryderyka Wielkiego w Sansoucci, a wieczorem miała być pizza, pidżama party i lody śmietankowo-czekoladowe bez żadnych ograniczeń. Zielona noc zapowiadała się wyjątkowo barwnie i ciekawie, a my wciąż nie mieliśmy dość.

000 3Trzeci dzień naszej wizyty na wymianie był zgodnie z życzeniem obu szkół: polskiej i niemieckiej przeznaczony na wizytę w Berlinie. Chcieliśmy bardzo poznać ciekawe i ważne historycznie miejsca, zobaczyć jak wygląda życie ludzi w mieście wielu kultur, przekonać się samemu czy jest to miasto bezpieczne i czy na tyle ciekawe, by do niego wrócić, ponieważ zgodnie uznaliśmy, że to nasze spotkanie w Poczdamie to dopiero początek naszej wspólnej przygody z Niemcami, tym bardziej, że przez te dwa dni bardzo się polubiliśmy. Bilety już na nas czekały, a podróż różnymi środkami transportu kusiła nas bardzo…

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions