Odsłony: 363
Pin It

25 września 2019 roku klasy: VI B z wychowawcą panią Ewą Romaniuk i VI E z wychowawcą panią Lucyną Wróbel wzięły udział w zajęciach z okazji Dni Otwartych zorganizowanych przez Nadleśnictwo Susz, w ramach cyklu "Dni Nauki i Sztuki", których inicjatorem był Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie.

Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez pracowników Nadleśnictwa: panią Kamilę Makowską i panią Agnieszkę Korwek oraz pana Stanisława Blonkowskiego, emerytowanego już pracownika i pasjonata leśnictwa, który prezentując wspaniałe zdjęcia i filmiki przyrodnicze własnego autorstwa z ogromnym zaangażowaniem opowiadał o niezwykłym świecie zwierząt i roślin, a także pięknych i bardzo malowniczych miejscach, które znajdują się w naszym regionie. Młodzież z wielkim zaciekawieniem słuchała tych opowieści zadając też prowadzącemu wnikliwe i szczegółowe pytania. Była to z pewnością „żywa” lekcja pokazująca nie tylko faunę i florę Pojezierza Iławskiego, ale i zachęcająca młodych ludzi do szacunku dla przyrody, dbania o nią i podjęcia w przyszłości pracy w zawodzie leśnika.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za wprowadzenie naszych uczniów w tematykę lokalnej przyrody i leśnictwa, a także za gościnne przyjęcie nas w siedzibie firmy i wspaniałą atmosferę.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2