Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Konsultacje

czytaj

Odsłony: 1817
Pin It

W dniu 25.09.2014r. w Suskim Ośrodku Kultury przeprowadzone zostały Gminne Eliminacje Konkursu Krasomówczego im. Marii Zientary Malewskiej. Komisja w składzie: Przewodniczący – Jacek Włodarski, członkowie: Czesław Radzicki i Karol Dybich.

Celem konkursu krasomówczego było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, kształtowanie u młodzieży szacunku do ojczystej ziemi, kultury i małych ojczyzn, rozbudzenie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli. Zadaniem konkursu było również rozbudzenie zainteresowań krajoznawczych wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie do poznawania własnego regionu, jego historii, dorobku, zdobywanie wiedzy o Polsce i Polkach, wyszukiwanie tematów ciekawych krajoznawczych, a następnie ich prezentowanie.

SP w Suszu reprezentowali w eliminacjach gminnych następujący uczniowie:

w kategorii kl. I-III

Łucja Latoszek   kl. II c

Michał Chlewicki kl.III a

w kategorii kl. IV-VI

Michalina Pułka kl.V e

Maria Lendzion kl.VI a

Godny uwagi jest fakt, iż uczeń Michał Chlewicki (kl. III a ) zajął III miejsce. Uczeń otrzymał nagrodę rzeczową w postaci książki oraz dyplom ufundowany przez Suski Ośrodek Kultury.

Gratulujemy!!!

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uczniów ze SP w Suszu do Gminnego Konkursu Krasomówczego:

p.Eulalia Imiołczyk, p.Lidia Kolano, p. Aleksandra Kotłowska, p. Agnieszka Siecińska

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl

laboratoria1