Odsłony: 217
Pin It

W miniony piątek, 7 czerwca 2019r. uczniowie klas VB, VE oraz VC wraz z opiekunami paniami Ewą Romaniuk, Lucyną Wróbel i Agnieszką Mazińską uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. Celem wyjazdu było poznanie Opery Bałtyckiej od kulis, obejrzenie wystawy interaktywnej „Dookoła Świata - 7 kontynentów” w Centrum Naukowym „Hevelianum”, udział w warsztatach „Od Galaktyki po bakterie”, zwiedzanie ul. Długiej oraz seans w kinie 7D.

I tak ogromną atrakcją była możliwość przymierzenia niecodziennych peruk czy nakryć głowy w charakteryzatorni i garderobie. Wejście na scenę czy obejrzenie orkiestronu pozwoliło nam z kolei poznać pracę aktorów od ich strony. Udało się także podejrzeć ćwiczących tancerzy baletowych.

Kolejnym punktem wycieczki było „Hevelianum” , gdzie mogliśmy np. sprawdzić siłę huraganu w specjalnej kopule, zobaczyś symulację wybuchu wulkanu, sprawdzić, jak powstaje lód, ile ważymy w Kosmosie, wejść do igloo, zobaczyś odbicie swojej twarzy na słynnych obrazach. To tylko nieliczne przykłady atrakcji w tym miejscu. Braliśmy także udział w warsztatach, gdzie instruktorka przybliżyła nam wiedzę z zakresu astronomii i biologii. Po smacznym obiedzie udaliśmy się do kina na seans 7D, który wyzwolił w nas niesamowite wrażenia. Zwieńczeniem wyjazdu był spacer po ul. Długiej, gdzie oglądaliśmy zabytki – Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Zieloną Bramę oraz nabyliśmy pamiątki z Gdańska.

 

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Galeria wyjazdów na basen

Szkoła niepodległej

niepo