Odsłony: 79
Pin It

DSC06685W dniu 17 maja 2019 r. odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Święta Szkoły nawiązujące do patrona szkoły gen. Józefa Bema oraz patrona gimnazjum Kawalerii Polskiej. W tym roku przypadała 15 rocznica nadania imienia i wręczenia sztandaru gimnazjum oraz 49 rocznica nadania imienia szkole podstawowej. 

Obchody Święta Szkoły rozpoczęły się o godzinie 10.30 uroczystym apelem na boisku szkolnym z udziałem zaproszonych gości , wśród których byli między innymi  przedstawiciele władz samorządowych Susza, dyrektorzy okolicznych szkół ,emerytowane panie dyrektor Szkoły Podstawowej w Suszu i Gimnazjum w Suszu, pani dyrektor Biblioteki Miejskiej w Suszu, pani dyrektor Przedszkola w Suszu, pan dyrektor CSiR w Suszu, przedstawiciele Rady Rodziców, ksiądz z parafii św. Antoniego, rodzice i społeczność uczniowska oraz kompanii honorowej 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia raportu dyrektorowi szkoły przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, następnie odegrano i odśpiewano hymn państwowy. W wykonaniu wojskowego pocztu flagowego miało miejsce uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt. Gimnazjaliści głośno odśpiewali hymn szkoły „ Duch Kawalerii”, a następnie nastąpiła prezentacja sztandarów szkoły przed uczestnikami uroczystości.

Dyrektor szkoły pan Włodzimierz Paliński przywitał zaproszonych gości , którzy później również zabrali głos w krótkich wystąpieniach. Kolejnym punktem programu uroczystości był Apel Pamięci i salwa  honorowa przygotowana przez 16 batalion zmechanizowany z Morąga.

Następnie złożono kwiaty przy kamieniu upamiętniającym polskich kawalerzystów. Uroczystości na boisku szkolnym zakończyły się wręczeniem Pucharu Dyrektora Szkoły za rywalizację klas oraz innych wyróżnień i przekazaniem tradycji.

Około 11.30 w uformowanym pochodzie uczestnicy uroczystości z  kompanią honorową , pocztami i innymi uczestnikami  uroczystości przeszli do Sanktuarium św. Antoniego, aby wziąć udział we mszy świętej, która wieńczyła obchody tegorocznego Święta Szkoły w Szkole Podstawowej w Suszu.

Tegoroczne obchody Święta Szkoły w Suszu przeszły do historii.