Maciej Tur baner 1200x240

moniuszkoW naszej szkole zwracamy uwagę na wszystko co ważne. Niewątpliwie ważna jest znajomość naszej historii, kultury i ludzi zasłużonych dla Polski. Takim człowiekiem był Stanisław Moniuszko, którego chcieliśmy poznać bliżej, przez studiowanie jego biografii i twórczości. Konkurs wiedzy o Moniuszce odbył się 13 marca 2019 i dotyczył części testowej i części praktycznej – rozpoznanie utworów Moniuszki. W konkursie wzięło udział 22 uczestników z klas 4-8 i gimnazjum.

W kategorii klas 4-6 I miejsce ex aequo zdobyli: Martyna Górnik i Maciek Paliński – 24 pkt. - (maksymalna ilość punktów); II miejsce - Matylda Dybich (22,5 pkt na 24); III miejsce Miłosz Fronczak – 16,5 pkt.

W kategorii klas 7-8 i gimnazjum I miejsce - Kuba Kacprzak 34 punkty (na 35); II miejsce – Andżelika Jasek- 32 pkt; III miejsce – 26,5 pkt. ex aequo– Hania Zaremba i Ada Bukowska.

Oprócz nagród rzeczowych organizatorzy postanowili nagrodzić oceną celującą z muzyki i j. polskiego a także udziałem w warsztatach muzycznych. Relacja z warsztatów niebawem. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! SU

 

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions