Maciej Tur baner 1200x240

20190301 122202W ramach realizacji tematyki kompleksowej „Dbamy o zdrowie” uczniowie klasy Id (wych. K. Hiszpańska) uczestniczyli w wycieczce do Apteki. Jej celem było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznania pracy farmaceuty. Pani farmaceutka i Pan farmaceuta wytłumaczyli, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Dowiedzieli się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i  odpowiedzialna.

Uczniowie poznali asortyment apteki tj. różne maści, krople, syropy, tabletki,plastry, które pomagają im w walce z chorobą. Wśród różnych leków znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały. Pan farmaceuta podczas miłej pogadanki przypomniał wszystkim, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania.

Na koniec wizyty wszyscy uczniowie otrzymali książeczkę z zadaniami, a sami wręczyli słodki poczęstunek w ramach podziękowania. Było wiele ciekawostek, dlatego z zainteresowaniem obserwowali i słuchali wzbogacając swoją wiedzę na temat pracy farmaceuty. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Apteki za poświęconą nam uwagę, czas i ciekawe przedstawienie tematu!

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions