Maciej Tur baner 1200x240

adawdOd września uczniowie klas I-III realizowały międzynarodowy projekt „Piękna Nasza Polska Cała”. Miał on na celu kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie na piękno folkloru i tradycji Polski, a także kształtowanie tożsamości narodowej uczniów. W trakcie realizacji tego przedsięwzięcia wykonaliśmy 15 zadań:

1. Zorganizowanie kącika "Piękna Nasza Polska Cała" – 12 września 2018r w holu budynku szkoły

2. "Napisz kartkę Bohaterom" - 13 września 2018r.

3. "Biało - Czerwone Biegi Przełajowe" - 21 września 2018r. - uczniowie kl. I-III brali udział w biegach przełajowych, natomiast rodzice zorganizowali kiermasz zdrowej żywności

4. "Piękna Nasza Polska Cała" - 4 października 2018r.- wysłanie pocztówki Susza na podany adres

5. "Według przepisu Babci lub Dziadka" - 18 października 2018r. - przygotowanie z dziećmi regionalnej potrawy plince z pomoćką

6. Nauka piosenek patriotycznych - październik 2018r. - "Wojenko, wojenko", "My pierwsza Brygada", "Rota", "Piechota, ta szara piechota", "Przybyli Ułani"

7.Nauka wiersza o tematyce patriotycznej - "Patriotyczny Konkurs Recytatorski - Myśląc Ojczyzna..." - 30 października 2018r.

8. "Drzewko Pamięci" - 30 października 2018r. - uroczysta akademia i sadzenie "Dębów Niepodległości" oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy z udziałem Burmistrza Miasta Susz, Nadleśniczego Nadleśnictwa Susz, przedstawiciela Rady Rodziców oraz zaproszonych gości

9. Konkurs plastyczny "Moja Mała Ojczyzna" - rozstrzygnięcie 31 października 2018r.

10. "Dzień Mody Patriotycznej" - 7 listopada 2018r. - prezentacja mody patriotycznej w wykonaniu uczniów klas I

11. Apel z okazji 11 listopada - 9 listopada 2018r. - uroczysty apel "100 lat Wolnej Polski - lekcja historii" z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego - absolwentów naszej szkoły

12. W trakcie apelu z okazji 11 listopada - 9 listopada 2018r. - odśpiewanie Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego oraz udział w biciu rekordu odśpiewania hymnu o godz. 11.11

13. Przeprowadzenie turnieju wiedzy patriotycznej "Kocham Cię Polsko" oraz nauka musztry wojskowej w wykonaniu żołnierzy Wojska Polskiego - 9 listopada 2018r.

14. Nauka tańca ludowego i przyśpiewek ludowych przez uczniów klas trzecich - listopad 2018

15. "Zabawa ludowo - andrzejkowa" - 29 listopada 2018r. - zapoznanie dzieci z zabawami i tradycjami ludowymi, zaprezentowanie tańca i przyśpiewek ludowych.

Szczegółowe opisy i zdjęcia zrealizowanych zadań dostępne są na stronie internetowej szkoły - www.spsusz.pl, sprawozdanie z realizacji projektu znajduje się również na stronie - https://blizejprzedszkola.pl/wpis-12338,sprawozdanie-z-realizacji-projektu-szkola-podstawowa-w-suszu .

W trakcie przygotowywania poszczególnych zadań projektu zespoły klasowe miały okazję integrować się i współdziałać, co jest ważnym elementem pracy w dużej placówce. Był to czas, w którym uczniowie dobrze się bawili i utrwalali wiedzę dotyczącą historii i tradycji naszego kraju. Zrealizowane zadania pozwoliły rozbudzić i wzmocnić postawy patriotyczne małych obywateli. Dużym atutem była możliwość włączenia i zaangażowania rodziców oraz społeczności lokalnej w życie naszej szkoły. Posadzone dęby oraz tablica pozostaną pamiątką dla przyszłych pokoleń.

Mimo że projekt już się zakończył my jednak nadal będziemy realizowali tematykę patriotyczną ponieważ jest to bardzo ważne, żeby uczniowie wiedzieli jak najwięcej o swojej ojczyźnie.

Osoby odpowiedzialne za realizację projektu: Dorota Pyza, Lidia Komorowska, Danuta Świst-Piotrowska i Katarzyna Staręga. Pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom, wychowawcom i rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w realizację zadań projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions