Maciej Tur baner 1200x240

DSCN5616W dniu 25.02 w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Gwiazdkowa rozmowa” przygotowane przez Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt pod kierunkiem Pań Wioletty Ryszki oraz Joanny Wolf-Marszałkiewicz. Uczestnicy koła zaprezentowali dla swoich młodszych kolegów spektakl o bardzo mądrym przesłaniu- „Nie rób drugiemu co Tobie niemiłe”. W Gwiazdkowej rozmowie zwierzęta skarżą się, że ludzie nie zawsze dobrze je traktują i wystosowują apel do ludzi o takiej właśnie treści.

Młodzi aktorzy wcielają się w role zwierząt i prowadzaą ciekawe dialogi ze sobą nawzajem oraz z ludźmi. Ciekawa dekoracja, kostiumy jak i sprawna gra młodych aktorów wzbudza duże zainteresowanie młodych widzów.

Po spektaklu prowadząca spotkanie Pani Wioleta Ryszka zadaje dzieciom szereg mądrych pytań, opowiada o wolontariacie, jaki jest prowadzony w naszej szkole od kilku lat oraz prowadzi zabawy słowne z dziećmi. Zgromadzeni na spektaklu uczniowie klas I-III mają również okazję posłuchać wierszy Jana Brzechwy oraz uczestniczą w zabawnych quizach przygotowanych specjalnie na tą okazję. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Zgromadzeni uczniowie, dyrekcja i nauczyciele z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spektaklu oraz w rozmowie i zabawach.

Klub Przyjaciół Zwierząt pod opieką Pań: Wioletty Ryszki i Joanny Wolf-Marszałkiewicz od 3 lat prowadzi zbiórkę karmy w naszej szkole dla zwierząt ze Schroniska „Przytulisko” w Iławie. Za sprawą uczniów naszej szkoły już ponad 150 kg. Karmy trafiło dla potrzebujących podopiecznych schroniska. Za co serdecznie dziękujemy.

filmik

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions