Odsłony: 264
Pin It

PART 15495297313437 lutego 2019 r. uczniowie klasy Va, Vb, Vc, Vd,Ve oraz  Vf obejrzeli sztukę pt. „Teatralne ABC” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji. W spektaklu przedstawiono historię nastolatka, który swoim niewłaściwym zachowaniem zakłóca przebieg sztuki, nie reaguje na upomnienia. Za karę nie może opuścić teatru i zostaje przeniesiony do 2. poł. XIX wieku.

Ma wówczas okazję przyjrzeć się bliżej pracy osób związanych z teatrem, m.in. aktorów, reżysera. Próba wcielenia się w rolę Kaja, magia miejsca -  wszystko to sprawia, że jego stosunek do teatru zmienia się diametrialnie. Dzięki zastosowanej w spektaklu konwencji „teatr w teatrze” nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z tej dziedziny: poznali tajniki gry aktorskiej, osoby związane z tą instytucją, bohaterów komedii dell'arte (Arlekina, Kolombinę), różne formy przenoszenia sztuki na scenę:  od teatru lalek poprzez teatr cieni, pantomimy do aktora w żywym planie.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w teatrze nie był dla uczniów czasem straconym.

Opiekunowie wycieczki: Anna Kuta, Agnieszka Siecińska, Jolanta Palińska, Jakub Wierzchowski, Anna Sitnik, Lucyna Wróbel, Ewa Romaniuk, Jolanta Olewniczak, Gabriela Górtatowska.

Galeria wyjazdów na basen

Szkoła niepodległej

niepo