Maciej Tur baner 1200x240

pizap.com15442103909871Listopad był ostatnim miesiącem działań projektowych, które realizowane były w naszej szkole pod hasłem „Różne oblicza tabliczki mnożenia” w ramach V edycji mPotęgi. Tym razem, wykorzystując zdobyte pomoce dydaktyczne, postawiliśmy na innowacyjność i kreatywność grupy projektowej w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Promowaliśmy naukę tabliczki mnożenia z wykorzystaniem kart, gier planszowych, kubków, ozobotów.

Sprawdziliśmy również stopień znajomości tabliczki mnożenia wśród uczniów klas III-VI. Okazało się, że wynik wzrósł znacząco w porównaniu z wrześniem.

Kończąc przygodę z projektem, 7 grudnia, wzięliśmy udział w wycieczce edukacyjnej do Młyna Wiedzy w Toruniu.

Uczestniczyliśmy w warsztatach, dzięki którym mogliśmy sprawdzić wartość przyspieszenia ziemskiego za pomocą wahadła matematycznego i wahadła sprężynowego, badać prawo Ohma oraz prawo odbicia i załamania światła. Podzieleni na grupy rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące optyki. Cennych doświadczeń dostarczyły nam również interaktywne wystawy tematyczne. Wróciliśmy naładowani pozytywna energią, wiedzą i pomysłami.

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions