Maciej Tur baner 1200x240

016Przepiękną baśń z elementami baletu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” obejrzeli w kinie „Helios” uczniowie klas piątych i szóstych, którzy skorzystali z zaproszenia opiekuna Samorządu Uczniowskiego – Daniela Pączkowskiego i wybrali się w niezwykłą podróż do gwiazd odwiedzając niezbadane galaktyki w planetarium w Grudziądzu. Pełna wrażeń wycieczka rozbawiła wszystkich 102 uczestników wyjazdu i zachęciła do tej wyjątkowo atrakcyjnej formy edukacji.

Oparty na balecie film opowiadający historię Clary, która po stracie matki szuka swojego miejsca w świecie pełnym utartych schematów i nakazów jest doskonałym odzwierciedleniem świata najmłodszych uczestników wycieczki. Poszukiwanie samego siebie, swoich talentów i możliwości, odkrywanie znaczenia przyjaźni, dobroci, piękna i umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami losu to temat zawsze aktualny. Seans wzbudził ogromne emocje i burzę oklasków, a także wzmógł apetyt. Po wspólnym posiłku odwiedziliśmy Planetarium i z wygodnie opartą głową obserwowaliśmy w pomieszczeniu pod kopułą, jak piękne jest niebo, gwiazdy i jak ciekawy jest kosmos, wciąż pełen dla nas niespodzianek. Oglądając meteoryty oraz poznając szczegóły misji na Marsa uświadomiliśmy sobie jak wiele jeszcze podróży przed nami, dlatego już dzisiaj planujemy kolejną wspólną wyprawę.

Bardzo dziękuję Opiekunom wycieczki: p. Jolancie Olewniczak, p. Lucynie Wróbel, p. Joannie Wolf-Marszałkiewicz, p. Wiolecie Ryszce, p. Gabrieli Górtatowskiej, p. Małgorzacie Ruszkiewicz i p. Jakubowi Wierzchowskiemu za sprawną opiekę na uczestnikami wycieczki, a wszystkim uczniom za przesympatyczną atmosferę i dobrą wspólną naukę i zabawę.

Organizator wyjazdu: Daniel Pączkowski

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions