Maciej Tur baner 1200x240

20181001 112050W klasie II b ( wychowawca Barbara Bedra) zorganizowano spotkanie z absolwentką naszej szkoły. Zaproszony gość p. Maria Molęda jest emerytowaną nauczycielką. Urodziła się  i wychowywała w Suszu. Uczęszczała do naszej szkoły, a następnie w niej pracowała. Pani Maria w bardzo interesujący sposób opowiedziała dzieciom o szkole z czasów swojego dzieciństwa. Pokazała fotografie z tamtych lat, a nawet swoją pracę plastyczną z klasy IV.  Opowiedziała w jaki sposób uczniowie ubierali się do szkoły, jakie teczki i przybory szkolne nosili.

Wspomniała o zasadach jakie panowały w szkole: noszenie tarczy i fartuszków z białym kołnierzykiem. Pokazała swoje świadectwa szkolne. Chętnie odpowiadała na pytania dzieci. Na zakończenie zajęć wręczyła drobne prezenciki, które mają przypominać dzieciom, że była u nich taka osoba, która kiedyś też była uczniem. W ramach akcji "Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania" poprosiliśmy Panią Marię, aby przeczytała nam opowiadanie z książki Renaty Piątkowskiej pt.: " Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków".

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions