Maciej baner 1200x240new

002Od początku roku szkolnego trwają zmagania ponad 70 zawodników, którzy w 10 drużynach i w dwóch kategoriach wiekowych walczą o tytuł najlepszych piłkarzy w naszej szkole. Rozgrywki pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego angażują uczniów, którzy z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zaproponowali w szkole zdrową sportową rywalizację.

W specjalnej ankiecie przygotowanej przez Samorząd Uczniowski każdy uczeń mógł zaproponować swój pomysł na to, jak zmienić szkołę w jeszcze bardziej przyjazną. Wśród pomysłów na dłuższe przerwy i krótsze lekcje były także propozycje takie, jak: jaśniejszy kolor ścian na korytarzach, więcej lekcji z doświadczeniami oraz zwiększenie liczby tablic multimedialnych. Jedną z najczęściej wymienianych inicjatyw była jednak Szkolna Liga Piłki Nożnej i rozgrywki, które wyłonią najlepszych piłkarzy w szkole. Inicjatywę uczniów bardzo poważnie potraktowali nauczyciele wychowania fizycznego: Jakub Wierzchowski, Mariusz Michałowski i Krzysztof Furmański, którzy zorganizowali atrakcyjną formę zajęć dla uczniów – Szkolną Ligę Piłki Nożnej. Grę podzielono na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-V-VI oraz klasy VII i II-III gimnazjum. Mecze odbywają się co tydzień i zawsze budzą ogromne emocje.

Aktualnie najlepszymi strzelcami są w grupie klas podstawowych są Tadeusz Sobucki i Konrad Furmański, a w grupie klas gimnazjalnych Kacper Przedpełski i Mariusz Duszyński. Drużynowo prowadzi Team Andrzej Kaktus przed FC Tornado, a wśród starszych uczniów Coco Jumbo przed Wybrzeżem Klatki Schodowej. Zmagania Szkolnej Ligii Piłki Nożnej rozstrzygną się już za kilka miesięcy.  

Tymczasem wyniki ankiety i powstanie Szkolnej Ligii Piłki Nożnej z dużym zainteresowaniem przyjęła dyrekcja szkoły, a zaproponowane przez uczniów inne zmiany wprowadza stopniowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców.

 

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions