Maciej Tur baner 1200x240

DSC 105214 lutego uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie pod hasłem „Zakochaj się w grach  edukacyjnych”. Pierwszym punktem naszego spotkania było poznanie bliżej gry królewskiej, jaką są szachy. Pomogła nam w tym bajka „Jak Koszałek Opałek uczył grać w szachy Hałabałę”, na szachownicy pojawiały się kolejne postacie, prezentując swój ruchy.

W rolę bierek na szachownicy wcieliły się uczniowie klasy trzeciej b oraz nasza widownia. Po odegraniu ról wszyscy podsumowali zdobytą wiedzę oglądając tematyczną prezentację. Nadszedł czas na rozgrywki, drużyny zmierzyły się z pytaniami o szachach oraz logicznymi łamigłówkami. Każda drużyna walczyła do końca i oczywiście fair play, jak mówiły słowa piosenek śpiewanych w czasie przerw konkursowych. Jury sumowało punkty za wykonaną  przez klasę grę na temat historii naszej ojczyzny oraz punktację z rozgrywek. Stworzone gry były bardzo pomysłowe, ułożone do nich reguły przemyślane, pionki i kostki też należały do bardzo oryginalnych. Wśród pierwszaków na I miejscu stanęli Ib i Id, zaś II miejsce należało do klas Ia i Ic. W kategorii klas drugich I miejsce należało do klasy IIa, na drugim miejscu znalazły się klasy IIb i IIc. Klasy trzecie I miejsce IIIb, IIId, IIIf , na drugim miejscu IIIa, IIIc, IIIe. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, wszystkim gratulujemy.  Mamy nadzieję, że królewska gra w szachy choć troszkę się Wam spodobała. Wśród uczestników już zauważyliśmy fanów tej gry, mali szachiści mają sporą wiedzę. Organizatorzy D. Świst – Piotrowska, A. Zdziebłowska, A. Wierzchowska, K. Hiszpańska dziękują za zaangażowanie wychowawcom oraz uczestnikom i twórcom gier.
       Pamiętajcie, gry rozwijają Nasze szare komórki, a przy tym integrują graczy i uczą przestrzegania reguł. Grajmy w nie przy każdej okazji.

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions