Maciej baner 1200x240zaloba

006Konkurs na plakat promujący ideę wolontariatu został rozstrzygnięty. Wpłynęło 136 prac od uczniów, którzy w różnej formie zaprezentowali zaproszenie, zachętę, inspirację i wyzwanie do podejmowania bardzo różnorodnych działań na rzecz ludzi oraz na rzecz zwierząt. Równolegle odbył się także konkurs wypracowań w których uczniowie opisywali własne doświadczenia z udzielania komuś bezinteresownej pomocy, lub zdarzenia, kiedy sami potrzebowali pomocy i ją otrzymali od kogoś zupełnie nieoczekiwanego. W tym konkursie zmierzyło się ze sobą 29 prac. Konkursy tylko potwierdziły zaangażowanie uczniów naszej szkoły w wolontariat.

Plakaty nawiązywały niekiedy do ogólnopolskich akcji i prezentowały je w zupełnie nowej formie. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski, który do współpracy zaprosił wszystkich nauczycieli przedmiotów artystycznych. Dla autorów prac uznanych za najlepsze, co nie było łatwe, Samorząd Uczniowski przygotował nagrody.

Niezwykle ciekawe opisy wydarzeń ze szkolnych konkursowych wypracowań potwierdziły także, że uczniom naszej szkoły nie jest obca idea wolontariatu, i że wiele osób już pomaga lub pomagało innym osobom i że takie zdarzenia są dla nich bardzo ważne. Również wśród tych pracy Samorząd Uczniowski postanowił nagrodzić najciekawsze przykłady wolontariatu, zwłaszcza wśród najmłodszych.

LISTA NAGRODZONYCH UCZNIÓW: PLAKAT PROMUJĄCY WOLONTARIAT

Kategoria: KLASY SIÓDME

I miejsce             Aleksandra Ciepierska VII B

II miejsce            Weronika Kowalczyk VII B

III miejsce           Kornelia Staniec VII C

Kategoria: KLASY DRUGIE GIMNAZJUM

I miejsce             Marika Gajlus II D

II miejsce            Julia Krystek II C

III miejsce           Kinga Brygoła II A

Kategoria: KLASY TRZECIE GIMNAZJUM

I miejsce             Wiktoria Nowakowska III C

II miejsce            Martyna Nowakowska III E

III miejsce           Klaudia Juszyńska III F

Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym.

LISTA NAGRODZONYCH UCZNIÓW: PAMIĘTAM TEN DZIEŃ, KIEDY KTOŚ MI POMÓGŁ…

I miejsce             Łucja Latoszek V C

II miejsce            Nikolas Zajko VII A

III miejsce           Maksym Furman VI B

Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego bardzo dziękuję: pani Ewie Romaniuk i panu Zbigniewowi Wasilewskiemu oraz pani Aleksandrze Kotłowskiej, pani Emilii Bluj-Kołakowskiej, pani Annie Kucie, pani Agnieszce Siecińskiej, pani Jolancie Palińskiej za zaangażowanie w ogłoszenie konkursu i zainspirowanie uczniów do wzięcia w nim udziału, za zebranie prac i przekazanie ich bezpośrednio do organizatora.

Daniel Pączkowski – opiekun SU

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions