Maciej baner 1200x240zaloba

26996089 1744498108948696 2024520977 nW piątek 19 stycznia 2018 r. odbyła się kolejna lekcja muzyki dla młodszych uczniów naszej szkoły. Podczas muzycznej opowieści dzieci przeniosły się do czasów, kiedy powstała legenda o hejnale z Wieży Mariackiej. Mogły poznać historię dotyczącą ugodzenia hejnalisty strzałą Tatarzyna. Ponadto młodzi artyści, którzy wcielili się w przydzielone role, z pomocą prowadzącego zaprezentowali dawne tańce dworskie: gawota i menueta oraz taniec ludowy- krakowiaka.

Nawet pani Kasia- wychowawczyni klasy II oraz pani Ania- nauczycielka języka angielskiego mogły popisać się swoimi umiejętnościami tanecznymi J. Jak zwykle wrażenie robiły stroje i rekwizyty oraz umiejętności aktorskie naszych uczniów. Na zakończenie przeprowadzono tradycyjnie konkurs dla uczniów. Tym razem udział wzięli uczniowie klas III. Poniżej wyniki :

I miejsce- Nikola Sobkowiak- kl. III a

II miejsce- Dominik Sroka- kl. III c

III miejsc- Wiktoria Dalecka- kl. III b

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions