Maciej baner 1200x240zaloba

23618897 1642179802488365 1109514245 nBaśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych, są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także rozbudzenia zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. 6  listopada 2017r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Do wspólnego świętowania zostali zaproszeni uczniowie z klas I, wychowawcy, oraz rodzice. Dzieci miały okazję wcielić się w swoją ulubioną postać z bajki lub baśni.

        Uczniowie zostali podzieleni na 4 „bajkowe drużyny”, do każdej drużyny przydzielony został nauczyciel.  Na początek zabawy zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę „Witajcie w naszej bajce”. Uczniowie uczestniczyli w przygotowanych dla nich rożnych konkursach i grach. Układały bajkowe puzzle, brały udział w zabawie „Kopciuszek” polegającej na oddzieleniu fasoli od grochu, układaniu obrazków z symbolami bajkowymi i rozpoznawaniu ich. Zostały też wybrane dwa najciekawsze przebrania.

     Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a dzieci wyszły z imprezy z uśmiechem na twarzy, słodkim upominkiem, pamiątką w postaci przypinki  „Super Znawcy Bajek”, oraz dyplomem.

        Organizatorkami zabawy były Dorota Pyza, oraz Anna Kuchnio.

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions