Maciej baner 1200x240zaloba

001„Doceniam to co mam i chcę pomagać innym” to hasło tegorocznego programu szkoły promującej wolontariat, którego realizację zaproponował uczniom Daniel Pączkowski – opiekun samorządu uczniowskiego. Nauczyciel we współpracy z wychowawcami klas piątych, szóstych, siódmych oraz klas gimnazjalnych (drugich i trzecich) powołał w Szkole Podstawowej Radę Wolontariatu:

W ramach działalności rady uczniowie starsi obejmą opieką uczniów młodszych, zapoznają ich z literaturą, pomogą odrobić pracę domową, przygotują konkursy i zabawy na świetlicy szkolnej czy zainicjują ciekawe pomysły na spędzanie przerw. Będą także akcje charytatywne i zbiórki czy profesjonalne pokazy ratowania życia w różnych sytuacjach. Tych pomysłów jest bardzo wiele i ciągle pojawiają się nowe.

Na początku listopada wolontariusze z klasy 5A pod opieką pana Pączkowskiego odwiedzili groby nieżyjących już pedagogów oraz pracowników szkoły. Na opuszczonych grobach przeprowadzili drobne prace porządkowe, a na wszystkich odwiedzonych grobach zapalili znicze i odmówili modlitwę za zmarłych.

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions